CHP'ye geçtiler Halay çektiler

CHP Adana İl Başkan yardımcısı Emine Ateş’in organize ettiği yemekte kadınlar CHP’ye üye olduktan sonra üyeliklerini halaylarla kutladılar.

CHP'ye geçtiler Halay çektilerCHP’ye yeni üye olan kadınlara bir konuşma yapan CHP Adana İl Başkan yardımcısı Emine Ateş’’Dünya’da Kadına tek değer veren parti Cumhuriyet Halk Partisi ve partimizin kurucu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmuştur. Bugün demokrasi havarisi kesilen birçok ülkede kadınlar seçme ve seçme hakkına son 30 kırk yıl önce kavuşmuşken; Atatürk sayesinde Türk kadını seçme ve seçilme hakkını 78 yıl önce kavuşmuştur. Sizler bugün burada Cumhuriyet Halk Partisine üye olmakla ülkedeki kötü gidişata dur diyorsunuz, Atatürk İlke ve devrimlerine acımasızca saldıran, Cumhuriyetimizi yok etmeye çalışan gericilere geçit vermeyeceğiz diyorsunuz. Bu yürekli kararınızdan dolayı hepinizi kutluyor ve Cumhuriyet Halk Partisine, yani halkın partisine, sizin partinize hoş geldiniz diyorum’’dedi

banner625
Konuşmanın ardından CHP Adana İl Başkan yardımcısı Emine Ateş ve Seyhan İlçe Başkan yardımcısı Ayet Aydın CHP’ye katılan kadınlara rozet taktılar.

CHP’ye katılan kadınlar ise kadınlar olmadan ülke kurtulmaz,biz kurtuluş savaşı sırasında cepheye sırtında cep mermi taşıyan Nene Hatunların Kara Fatmaların torunlarıyız,biz Atatürk kadınlarıyız,,biz Cumhuriyet kadınlarıyız ,işte bu nedenle Atatürk’ümüze onun emanet ettiği Laik Türkiye Cumhuriyetine karşı sorumluklularımızı düşünerekten,CHP’ye katılıyoruz.  Ve bu katılım nedeniyle de mutluyuz ve gururluyuz çünkü Atatürk’ün partisinde olmak bir onurdur‘’dediler.

CHP rozetini takan kadınlar, daha sonra yerel ses sanatçısı Hüseyin Karabulut’un seslendirdiği biri birinden türküler eşliğinde halay çektiler

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2013, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz