Çöp presleme tesisleri mikrop saçıyor

CHP Seyhan Belediye Başkan aday adayı ve Meclis üyesi Fatih Özgür, Seyhan Belediyesi’ne ait ATİKOP toptancı sitesinde bulunan Çöp presleme tesislerinin etrafa mikrop saçtığını ileri sürdü.

Çöp presleme tesisleri mikrop saçıyorSeyhan’a bağlı mahallelerden küçük çöp araçlarıyla toplanan çöplerin bu tesislere getirilerek önce preslendiğini ardından da büyük araçlara yüklenip Sofulu çöplüğüne nakledildiğini belirten Özgür, “Ancak, araçlardan ve tesisten sızan çöp suları etrafa mikrop saçıyor. Tesisin hemen yanı başında ATİKOP toptancı sitesi, diğer yanında ise, büyük alış veriş merkezi var. Etrafa yayılan pis kokuda işin çabası” diye konuştu.

HALKIN SAĞLIĞIYLA

banner625
OYNANIYOR

Seyhan Belediye yetkililerinin bu konuya duyarsız kalmasının yönetim anlayışının bir göstergesi olduğunu, halkın sağlığının hiçe sayıldığını kaydeden CHP Seyhan belediye Başkan aday adayı ve Meclis üyesi Fatih Özgür, “Seyhan’ın kenar mahallelerinde oluşan çöp dağlarını görmezlikten gelen zihniyetin, burada yaşanan rezaleti görmesini beklemek abesle iştigal olur. Biz yönetime geldiğimizde Seyhan’ın temizlik sorunu kalmayacak. Temizlik ekipleri üç vardiya halinde çalışarak Seyhan’ın tüm mahallelerini pırıl, pırıl yapacaklar. Ayrıca bu tesisin daha steril hale gelmesini sağlayacağız” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2013, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz