Çukurova'dan emeklilere özel sağlık taraması

​Çukurova Belediyesi Sağlık Müdürlüğü Ekipleri, Emekli Dinlenme Evleri’nde sağlık taraması yapıyor.

Çukurova'dan emeklilere özel sağlık taraması
banner560

Çukurova Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından Emekli Dinlenme Evlerine gelen vatandaşlara yönelik başlatılan tansiyon, şeker ve vücut analizi ölçümlerinden şimdiye kadar 200 emekli yararlandı.
Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, emeklilerin sağlıklı kalmaları yönünde hizmet vermenin kendileri açısından önemli olduğunu söyledi. Çetin, tüm Emekli Dinlenme Evi’nde sağlık taramasının yapılacağını belirterek, “Yapılan sağlık taramasında, sonuçları normal olmayan emeklilerimiz sağlık kuruluşlarına yönlendirilirken, normal olanlara da sağlıklı yaşam konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Belirli bir program çerçevesindeki uygulama, bütün emekli evlerinde tamamlanıncaya kadar devam edecek. Daha sonra baştan başlayıp, emeklilerimiz ikinci kez sağlık taramasından geçirilecek” dedi. 
İlçedeki 4 Emekli Dinlenme Evi’nde bulunan emeklilerin daha sağlıklı günler geçirmelerine aracı olduklarını aktaran Çetin, “Emeklilerimizin sağlıklı kalmaları yönünde hizmet vermek bizim için çok önemli.  Emeklilerimizin her an yanlarındayız’’ dedi.  Başkan Çetin, sağlık ekiplerinin çalışmaları neticesinde tahlil ve kontrollerde, rahatsızlığı tespit edilen emeklilere acil şifalar diledi.  


EMEKLİLERDEN ÇETİN’E TEŞEKKÜR
Emekli Dinlenme Evi’nde sağlık taramasından geçirilen emekliler, her türlü imkanın kendilerine sağlandığı ve sosyal etkinliklerin düzenlendiği Emekli Dinlenme Evleri için Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e bir kez daha teşekkür ettiler. Emekliler sağlık taraması uygulamasından da büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Belediye ekiplerince, son olarak İller Bankası’ndaki Emekli Dinlenme Evi’nde 50 emekliye sağlık taraması yapıldığı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580