banner641

Çukurova Kalkınma Ajansı Meclis gündeminde

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a 2006-2013 döneminde Çukurova Kalkınma Ajansı’nın Adana’nın kaç projesine destek verdiğini sordu

 Çukurova Kalkınma  Ajansı  Meclis  gündeminde
CHP Adana Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ali Demirçalı, Çukurova Kalkınma Ajansı’nın 2006-2013 dönemi çalışmalarını meclis gündemine taşıdı.

Ali Demirçalı, TBMM Başkanlığı’na Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde, Çukurova Kalkınma Ajansı’nın 2006-2013 yılları arasında Adana’ya yönelik çalışmalarını sordu.

CHP Milletvekili Ali Demirçalı’nın Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a yönelttiği ve yazılı yanıtlamasını istediği 7 soru şöyle:

BAKAN YILMAZ’A ÇKA SORULARI

1-Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından,2006-2013 yılları arasında yıllar itibariyle Adana ilinin, potansiyel ve imkânlarının yurt içi ve yurt dışında en iyi şekilde tanıtılmasına dönük kaç projeye destek verilmiştir?

banner560
2-2006-2013 yılları arasında Çukurova bölgesinde ekonomik ve sosyal gelişmeyi hızlandırmaya, rekabet gücünü arttırmaya yönelik kaç araştırma yapılmış veya yaptırılmıştır?

3-Adana ilimizde, yatırımcıların, kamu kurum ve kuruluşlarının görev ve yetki alanına giren, izin ve ruhsat işlemleri ile diğer idarî iş ve işlemlerini,  sonuçlandırmak üzere kaç proje gerçekleşmiş kaçı devam etmektedir?

4-Adana ilimizde, Kamu, özel kesim ve mahalli idareler ve sivil toplum kuruluşlarının karar alma süreçlerinde bir araya getirerek diyalogu geliştirmek adına yapılan çalışmalar nelerdir? Tamamlanan çalışmalar hangileridir?

5-Kalkınma ajansları için merkezi bütçeden her yıl belirli bir oranda kaynak ayrılıyor. Çukurova Kalkınma Ajansı için 2006-2013 yılları arasında, bütçeden ayrılan tutar ne kadardır?  Yapılan harcamaların toplam tutarı ne olmuştur?

6-Adana ilinde, iş ve yatırım imkânlarının, ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımını yapmak adına tamamlanan ve devam eden projeler nelerdir?

7-Adana ilinin 2013 bölgesel gelişme planı var mıdır? Plan çerçevesinde uygulanan ve uygulanacak olan projeler nelerdir?”


Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2013, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640