Çukurova'ya Kadın yaşam köyü

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çukurova Belediyesi'nin klasiği haline gelen Halk Günü'nde vatandaşlarla buluştu.

Çukurova'ya Kadın yaşam köyü

Her cuma saat 14.00'te Orhan Kemal Kültür Merkezi'nde başkan yardımcıları ve müdürlerle halkın karşısına çıkan Başkan Soner Çetin, Halk Günü'nü vatandaşların alkışları eşliğinde başlattı. Olağan belediyecilik hizmetlerinin aksamadan ve hız kesmeden devam ettiğini aktaran Çetin, "Biz halkımızla, halkla iç içe sosyal belediyecilik yapıyoruz. Her gün halkın içinde, halkla kucaklaşıyoruz. Her hafta salı açılış, her perşembe temel atma, her cuma ise halk günü yapıyoruz. Biz halk için varız" dedi.

banner625
ATATÜRK KADIN YAŞAM KÖYÜ
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Halk Günü'nde uzun zamandır beklenen Kadın Yaşam Köyü projesinin müjdesini de verdi. Koruma tedbirleri alınmış, boşanma işlemleri tamamlanmış kadınların sosyal yaşama kazandırılması amacıyla, Yurt mahallesine Kadın Danışma ve Dayanışma Evi kuracaklarını açıklayan Çetin, "Bu kapsamda Yurt mahallesine çok kapsamlı bir Toplum Merkezi inşa edeceğiz. Burada, aşçılıktan kuaförlüğe birçok alanda eğitimler olacak. Kadınlarımızın iş bulmalarına, toplumsal yaşama kazandırılmalarına destek olacağız. Bu merkezde kadınların el emeği ürünlerini satabileceği tanzim satış mağazası ve çocuklarının kalabileceği bir kreş de olacak. Bu komplike merkezine bir de, Etüt Merkezi ve Kütüphane de yapacağız. Hiç kütüphanesi olmayan Çukurova'mıza ilki Kadın Yaşam Köyü'nde olmak üzere, 3 kütüphane birden yapacağız. Kadın Yaşam Köyü'müzün adı da belli. Bu tesise Atatürk Kadın Yaşam Köyü adını vereceğiz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2017, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz