Dr. Şevkin’den muhtar ziyaretleri

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, mahalle muhtarlarını ziyaretinde temsiliyette kadın sayısının yetersizliğine dikkat çekti

Dr. Şevkin’den muhtar ziyaretleri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, Jeoloji Yüksek Mühendisi Dr. Müzeyyen Şevkin, Türkiye’de siyaset, iş dünyası, yerel yönetimler, kültür-sanat ve spor dalları başta olmak üzere yaşamın her alanında kadın adının daha çok ön plana çıkması gerektiğini vurguladı. Mahalle muhtarlarını ziyaret eden Dr. Şevkin, yerel yönetimlerin önemli bir bileşenini oluşturan muhtarlık makamının demokrasinin şekillendiği temel unsurlardan biri olduğuna işaret etti.

ÖNCÜ KADIN VURGUSU

Yeşilyurt Mahalle Muhtarı Günay Şahin, Sümer Mahalle Muhtarı Ülkü Okay ve Cemalpaşa Mahalle Muhtarı Ayşen Eren’e gerçekleştirdiği nezaket ziyaretlerinde temsiliyette kadın sayısının azlığına dikkat çeken Dr. Şevkin, “İş alanında, siyasette, idari mekanizmalarda kadının daha çok var olması toplumsal barışı ve gelişmeyi arttıracaktır. Kadınlarımızın, kadın muhtarlarımızın ve öncü kadınların destekçisi olacağız. Her alanda kadının adı olmalı ve özellikle öncü kadın sayısı artmalı” dedi.

banner625

GENEL SORUNLARI İRDELEDİ

Reşatbey Mahalle Muhtarı Ahmet Kurşun, Kurtuluş Mahalle Muhtarı Nahit Kızıl ve Döşeme Mahallesi Muhtarı Şafak Şenbayrak’ı da ziyaret eden, mahallelerle ilgili bilgiler alan Dr. Şevkin, muhtarların genel sorunlarını da irdeledi. Dr. Şevkin, Kurtuluş Mahalle Muhtarlığı’na sürpriz ziyaret gerçekleştiren Mithatpaşa Mahalle Muhtarı Cengiz Şen’le de sohbet etti. 

“ÖNERİLERE AÇIĞIZ”

Zor bir süreçte milletvekili olduklarını ancak vatandaşın sorunlarının çözümü için her türlü çabayı sarf edeceklerini ifade eden Dr. Şevkin, “Kadın muhtarlarımızın artmasını diliyorum. Kadınların her alanda öncü olması toplumun topyekün kalkınması için büyük önem taşıyor. Muhtarlarımızın ve halkımızın sorunlarını dinleyeceğiz ve çözümü için gayret göstereceğiz. Tüm kesimlerin önerilerine de açık olacağız” diye konuştu. Milletvekillerinin de muhtarların da seçimle işbaşına geldiğini hatırlatan ancak muhtarların hiçbir siyasi partiyi arkasına almadan kişisel olarak seçime girdiğini vurgulayan Dr. Şevkin, “Tek başına bu haliyle bile değerlendirildiğinde muhtarların toplum nezdinde ne kadar önemli olduğu kolayca anlaşılabilir” dedi.

KADIN GİRİŞİMCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Muhtarların vatandaşa en yakın seçilmişler olduğunu, başta özlük hakları olmak üzere sorunlarının çözümü için uğraş vereceğini dile getiren Dr. Şevkin, iki kadın girişimcinin işletmesini üstlendiği bir kafenin de açılış kurdelasını kesti. Dr. Şevkin, ekonomik krizin baş gösterdiği şu günlerde yeni işletmelerin, istihdamın ve özellikle kadın girişimcilerin desteklenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz