“Emeğin, alın terinin siyaseti olmaz, olmamalı”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, 2009 yılından beri ilk kez MHP tarafından gündeme getirilen ve yine o tarihten beri MHP’nin ısrarlı çabaları sonucu gerçekleştirilen, taşeron şirketlerde çalışan işçilerin devlet ve kamu idarelerinin kadrosuna geçirilmesinin, buruk bir sevinç olarak kalmasına razı olmayacaklarını söyledi.

“Emeğin, alın terinin siyaseti olmaz, olmamalı”

KADROYA GEÇİŞ PROJESİNİ İLK KEZ MHP GÜNDEME GETİRDİ

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana’da Büyükşehir Belediyesi ve diğer bazı belediyelerde çalışan bir grup işçiyi kabul etti. Güvenlik soruşturması sebebiyle kadroya geçiş yapamayan işçileri dinleyen Avcı “Müteahhit ve alt taşeron sisteminde çalışan milyonlarca emekçinin kadroya alınması projesini ilk kez gündeme getiren partimizdir. Yine partimizin bu konuyu yıllardır gündemde tutması, ısrarla üzerinde durması neticesinde siyasi iktidarın da destek vermesi, sahiplenmesi suretiyle bu sorun çözüm sürecine girdi.” diye konuştu.

SORUNU TAKİP İÇİN ÖZEL BİR BİRİM KURDUK

banner625
Sistemin bir geçiş sürecinde olduğunu ve dolayısıyla bazen aksaklıklar yaşanabildiğini belirten Avcı, devamla “Biz, MHP Adana İl Teşkilatı olarak, sorunu başından beri takip ettik ve ediyoruz. Bu konuyla ilgili İl Divan Kurulumuzla özel bir birim kurduk. Çalışan, üreten kesimin her zaman yanında olduk. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in çok hassas olduğu konulardan biridir bu. Alın terinin, emeğin siyaseti olmaz, olmamalı. Meseleye böyle bakıyoruz.” ifadesini kullandı.  

AVCI, BAŞKAN SÖZLÜ İLE BUGÜN YİNE GÖRÜŞECEK

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Devletin ilgili birimlerince yapılan güvenlik soruşturmasının sonuçları elbette referans alınacak. Ama hangi belediyede olursa olsun, hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun, hiçbir işçinin haksızlığa uğramasına, hak kaybına razı olmayız. Yapılan bir yanlış varsa düzeltilir. Nitekim, Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü Bey de bizden farklı düşünmüyor. Kendisiyle görüştük. Bugün yine görüşeceğiz. Devletimizin diğer ilgili birimlerince de görüşmelerimiz devam ediyor. Herkes müsterih olsun. İşsizlikten çok çeken Adana’mızda yaşanan bu sorunun büyümesini istemiyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz