Erdoğan “Bir olacağız, halkın iktidarını kuracağız”

CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, mevkilerin, makamların gelip geçici olduğunun herkesin farkına varması gerektiğini dile getirdi

Erdoğan “Bir olacağız, halkın iktidarını kuracağız”
banner560

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, CHP kadrolarının hür iradesi ile vatandaş odaklı çalışmalarla başarıyı yakalayacağını vurguladı.

CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun kararı ile olağan kongreler takviminin açıklandığını ve sürecin ilerlemeye başladığını hatırlatan Erdoğan, üye listelerinin hazırlanması, örgütlere gönderilmesi, itiraz ve değerlendirme sürelerinin ardından şu aşamada kongrelerde oy kullanacak üye listelerinin kesinleştiğini, bundan sonraki süreçte CHP Çukurova İlçe örgütü olarak kendilerine düşen görevin partiye ve Çukurova’ya yakışır bir şekilde, tüzük hükümlerine uygun davranarak, en demokratik yöntemler ve birleştirici bir tavır ile, öncelikle mahalle delege seçimlerini ardından da kongreyi tamamlamak olduğuna işaret etti.

“KOORDİNELİ OLACAĞIZ”

Mahalle delege seçimlerinde izleyecekleri yolun tarif gerektirmeyecek kadar net olduğunu kaydeden Erdoğan, “Partimiz bu ülke için ne vaat ediyorsa bizler ülke için ne istiyorsak bunları önce parti içinde uygulayacağız. Parti içi demokrasi, ülke için demokrasinin anahtarıdır. Önümüzdeki günlerde mahallelerdeki örgütlü yapılarımız olan mahalle meclislerini her mahallede ayrı ayrı toplantıya davet ederek delege seçimlerine yönelik takvimi ve kongre sürecini, partinin sahipleri olan üyelerimiz ile görüşeceğiz. Bu süreci ilçe örgütü liderliğinde, mahalle dinamiklerimizin katılımı ve il başkanımız ile koordineli şekilde yöneteceğiz” diye konuştu.

banner595
ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ
Örgütler olarak görevlerini sadakat değil liyakat esasına göre yapacaklarını, kararlarını talimatla değil, hür iradeleriyle alacaklarını ifade eden Erdoğan, yaklaşan kongreler öncesi yaptığı açıklamada önemli mesajlara yer verdi.

CHP’nin ülkenin teminatı olduğuna işaret eden Erdoğan, mevkilerin, makamların gelip geçici olduğunun herkesin farkına varması gerektiğini dile getirdi. Bu nedenle makamdan değil, tabandan güç olarak siyaset yapacaklarının altını çizen Erdoğan,

“Kolayı seçip güçlünün yanında değil, zoru başarıp haklının yanında saf tutacağız. Çünkü bizler koltuklara değil, halkın iktidarına ihtiras duyuyoruz ve bu sebeple hiçbir koltuğu, partimizin kaybedeceği tek bir oydan daha değerli görmüyoruz. 
“ÜLKEMİZ VE PARTİMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN”
Heyecanımız, gücümüz, umudumuz yerinde ve kuşku duymadan inanıyoruz; özlemini duyduğumuz o güneşli güzel günlerin geleceğine... Bir olacağız, birlikte olacağız ve bu ülkede halkın iktidarını kuracağız. Kongrelerimizin, ülkemiz,partimiz ve geleceğimiz için hayırlı olmasını dilerim” dedi.
“DEMOKRASİDEN VAZGEÇMEYİZ”
Eylül ayında yapılacak delege seçimlerini bugüne kadar yaptıkları ve hep savundukları gibi sandık esası ile gerçekleştireceklerini kaydeden Erdoğan, 20 Ağustos’tan itibaren mahallelerde yapacakları delege seçimi ve kongre gündemli toplantılarla süreci partilileriyle birlikte değerlendireceklerini, delege seçim yöntemi hakkında yapılan asılsız söylemlere ve bu söylem sahiplerine itibar edilmemesini istedi. CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, “Ne demokrasiye olan inancımızdan ne de üyelerimizin hür iradesine olan güvenimizden vazgeçeriz” şeklinde konuştu.

ÇUKUROVA FARK YARATTI
Göreve geldikleri günden bugüne parti kadroları, parti emekçileri ve partili-partisiz tüm kurum kuruluşlar ile son derece iyi diyaloglar kurarak örgüt çalışmalarını bütünlük içinde gerçekleştirdiklerini ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Örgütün asli görevlerine odaklanarak, özellikle sandık örgütlenmesinde Türkiye çapında önemli başarılar elde ettik. Parti içi eğitim alanında Adana’ya liderlik etmenin yanı sıra, Türkiye’nin en başarılı ilçeleri arasında yer bulduk. Seçim süreçlerinde çok önemli dev mitinglere ev sahipliği yaptık. Çukurova genelinde kurduğumuz mahalle bazlı örgütlü yapılarımız ile birlikte, planlı ve sürekliliği olan çalışmalar yaptık. Referandumda Çukurova’da yüzde 70 hayır oyunu sandıktan çıkararak bir önceki seçimde CHP-MHP-HDP’nin aldıkları oy toplamının üzerinde oy aldık. Bu bağlamda Adana’da hayır bloğunu en yüksek başarı ile konsolide eden ilçe olmayı başardık. Bunların hepsini inanarak ve birlikte çalışarak başardık. Bundan sonra da durmadan çalışmaya, eksiklerimizi gidermeye, herkesi kucaklayarak partimizi büyütmeye ve Çukurova’da oy oranımızı gün geçtikçe yükseltmeye devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580