Erginkara'dan "Mücadele" çağrısı

Siyasetçi-yazar Muhammet Erginkara, Anayasa değişikliği görüşmelerine ilişkin önemli açıklama yaptı ve mücadele çağrısı yaptı.

Erginkara'dan "Mücadele" çağrısı
banner560

Erginkara yaptığı açıklamada şunları söyledi;
"Türkiye’de demokrasi treni yönünü demokrasiden uzak olan tek adamcı diktatörlük yönüne çevirdi. Mecliste iktidar gücünü korumaya çalışanlarla parti içi muhalefetin sesini yükseltmesiyle parti içi iktidarının tehlikeye girmesini engellemeye çalışanların kol kola girip geçirmeye çalıştıkları anayasa değişiklik paketi Türkiye’yi kademe kademe 14 yıldır içine sürüklenen karanlığın son noktasıdır. Bugüne kadar gelinmesinde herkesin büyüklü ufaklı sorumluluğu vardır. Şuan meclisi takip eden herkesin göreceği şudur ki kurtuluşta, kuruluşta ve devrimlerde en önde saf alan CHP yine Türkiye’nin çimentosu sigortası güvencesi konumundadır. Şuan mecliste CHP direniş göstermektedir. İç kavgaları bir yana bırakıp birlik beraberlik içinde bu dikta anayasasına karşı hep bir ağızdan HAYIR demektedir. Ulusal kurtuluş mücadelesinde ki Kuvayi Milliye ruhuyla hareket etmektedir. CHP’nin bu son 14 yılda yapmış olduğu hatalardan ders çıkartıp bugün bu savaşı vermesi üyesi olmaktan her zaman onur duyduğum gurur duyduğum  partim ile bir kez daha onurlanmamı gururlanmamı sağlamıştır. Mecliste gözlerinin içine baka baka getirilen teklifin millet egemenliğinin yerine şahıs hegemonyasını ikame edecek olmasını söyleyen; erken seçim tehditleri için ‘19-20 yaşındaki gençlerin bu iktidarın Suriye'deki hataları sebebiyle El-Bab'ta şehit olmaya koştuğu ortamda erken seçim tehdidiyle sonuç almaya çalışanları kınıyorum.’ Diyen eski genel başkanımız Antalya Milletvekilimiz Deniz BAYKAL’a selam olsun, 3 AKP’li erkek vekilin bir kabinde birlikte ne yaptığını cesurca soran ve sonra üstüne saldıranlara karşı "Yere batsın sarayınız, yere batsın anayasanız, yere batsın diktatörlüğünüz'' diyen cesur Kocaeli milletvekilimiz Fatma Hürriyet Kaplan’a selam olsun, “1919 Amasya Genelgesi’nde ortaya çıkardığımız; Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkemizi yok ediyorsunuz. "Dünyayı itaat edenler değil itiraz edenler değiştirir" değiştirir diyen Yalova milletvekilimiz Muharrem İNCE’ye selam olsun, bu dikta anayasasına karşı direniş gösteren tüm CHP milletvekiline selam olsun!
Meclis direnişini halka taşımak bu dikta anayasasının sadece %50+1’i kapsadığını anlatmak ulusal kurtuluş bilinci ile bir halk direnişini örgütlemek biz Cumhuriyet Halk Partililerin biz aydın çağdaş laik Türkiye savunucularının vatandaşlık görevidir sorumluluğudur. Bugün görüşlerine ipotek konulan milletvekillerinin oyları ile meclisten geçirilecek bu dikta anayasasına karşı kendi geleceğimiz için çocuklarımızın geleceği için ülkemizin geleceği için işimizden aşımızdan eşimizden fedakarlık gösterip sokakta bir cephe oluşturmamız lazım referandumda halktan veto yemesini sağlamamız lazımdır. 
Bu bağlamda bu görev bir tek siyasi partiye değil ülkesini vatanını seven tüm siyasi partilere STK’lara odalara  sendikalara düşmektedir.

banner595
Her bireyin vatandaşlık bilincinde bu dikta anlayışına karşı aynı cephede birleşeceğine inancım sonsuz olup CHP’nin önderliğinde referandumdan bu dikta anayasanın geri dönmesi için sabah akşam çalışacağımızı herkesin bilmesini isterim" 

Muhammet ERGİNKARA
İnşaat Mühendisi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580