Erginkara’dan “Karataş yolu” tepkisi

Adana’nın Karataş ilçesine ve güneye inen ana caddesi olan Karataş Caddesi sorunu bitmek bilmiyor. Yüreğir Belediyesi CHP’li Meclis üyesi A. Adayı Muhammet Erginkara, adı “Ölüm yolu”na dönen Karataş Caddesi’ne ilgisiz kalınmasına tepki göstererek “Gerekeni yapın” çağrısı yaptı.

Erginkara’dan “Karataş yolu” tepkisi

Yaşanan trafik kazaları sonucu onlarca insanın yaşamını yitirdiği veya ağır yaralandığı Karataş Caddesinin Adana için “Kara leke” durumuna dönüştüğünü anlatan Yüreğir Belediyesi CHP’li Meclis üyesi A. Adayı Muhammet Erginkara, caddede akşamları da ışıklandırma sorunu yüzünden kaza riskini ikiye katladığını söyledi.

banner625

İnsanların en önemli haklarından birinin “yaşama hakkı” olduğunun altını çizen Muhammet Erginkara “Karataş Caddesi’nin sorumluluğunun kimde olduğunun önemi yok. Büyükşehir Belediyesi veya Karayolları. Bu caddenin ışıklandırmasının tamamlanması, alt geçitlerinin yapılması, kaldırımlarının belirginleştirilmesi, yaya geçidi olacaksa trafik kontrol ışıklarının yapılması aciliyet taşıyor. Kimse “Benim görevim değil” diyerek bu sorumluluktan kaçmamalıdır. Mahalle sakinleri de  esnafları da bu konudan çok şikayetçi. Hemen hemen hergün kaza oluyor. Buna son vermek Belediyelerin ve Devletin görevidir. Bu sorunun aşılması için yetkilileri halkımız adına göreve çağırıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk Özgüven
Faruk Özgüven - 6 ay Önce

35 yıldan bu yana kimse buna sahiplenmiyor. Odalar , siyasi partiler,çitçi birliği, derneklerin görevi degilmi ?

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz