Flaş... Aydın Binboğa Ak Parti'den istifa ediyor

Ak Parti'de 6. Olağan Adana İl Kongresi'nde "aday dahi yaptırılmadığını" öne süren Aydın Binboğa, "Bundan sonra Cumhurbaşkanımız Recep Erdoğan'ın neferi olmaya devam edeceğim, Ancak Ak Parti'den istifa edeceğim" dedi.

Flaş... Aydın Binboğa Ak Parti'den istifa ediyor

Adanahabermerkezi.com

Ak Parti İl Başkanlığı için aday olan ancak kongrenin yapılacağı salona girmekte bile zorlanan Aydın Binboğa, Adanahabermerkezi.com editörüne yaptığı açıklamada yaşananları anlattı ve Ak Parti'den istifa edeceğini belirtti. 

banner625
BİNBOĞA "KONGREDE ANLAYAMADIĞIMIZ ŞEYLER OLDU"

Kongre öncesinde Partiyi daha ileriye taşımak için yola çıktıklarını anlatan Aydın Binboğa "Kongre öncesi aday olacağımızı deklere etmemizle birlikte, bizi salona almayacakları, aday yaptırmayacakları duyumunu almıştık. Malesef Kongre günü aday olan ben salona alınmadım. Sayın Cumhurbaşkanımız konuşmasını yapıp, salondan ayrılınca içeri girebildim. Bu sırada benim adaylık dosyam divana verilmiş. Daha sonra bana "Adaylığınız için imza verenler imzalarını onaylamıyor" dediler. Zaten biz o zamana kadar 25 civarında imza toplamıştık. 36-37 imzadan bahsedildi. Biz "Bu kadar imza attırmadı ki, Islak imzalı belgeler nerede?" diye sorduk. Çünkü belgeler fotokopiydi. Sonuçta bize "Yeterliliğiniz yok listeniz düşmüştür" denildi. Delegeler sabah erkenden salona alındı, bizim ise salona girişimiz engellendi. Şayet salona girişimiz, delegelerle görüşmemiz engellenmeseydi, imzaların çok fazlasını tamamlardık" dedi.

BİNBOĞA "BUNDAN SONRA DE CUMHURBAŞKANIMIZIN NEFERİYİM,  AMA AK PARTİ'DEN İSTİFA EDİYORUM"

Yaşananların kabul edilemez olduğunu aktaran Aydın Binboğa, "Bundan sonra da daha önce olduğu gibi Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın neferi olmaya devam edeceğim. Ama yapılanlardan sonra Ak Parti'de kalamam. Ak Parti'de istifa edeceğim" şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 20:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
fahrettin tepgeç
fahrettin tepgeç - 1 yıl Önce

bu güne kadar demokrasi konusunda duyumlarım vardı ama ne olduğunu anlamamıştı. bu gün öğrendim. demokrasi ile yönetilen toplumlara Allah yardım etsin.

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz