Flaş... İzmir'de ittifak tamam, Adana ne olacak?

Ak Parti ve MHP İzmir'de CHP'ye karşı ittifak konusunda adımlar atıyor. Adana'da ise İttifak olacak mı soruları daha sık sorulmaya başlandı.

Flaş... İzmir'de ittifak tamam, Adana ne olacak?

Adanahabermerkezi.com

YORUM HABER

Ak Partinin İzmir Balçova ilçe Kongresine katılan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, MHP ile AKP arasındaki ittifak uzlaşmasına değinerek yerelde de benzer bir ittifak yapmayı planladıklarını açıkladı.

İZMİR'DE CHP'YE KARŞI AK PARTİ-MHP İTTİFAKI

Dağ, “İttifak konusu, 15 Temmuz´dan bu yana devam eden bir süreç. Bu bir süreç ittifakı. 15 Temmuz´da birileri bu ülkeye operasyon yapmaya çalıştığında, orada net duruşta bulunan her tabandan kesim vardı. CHP tabanından insanlar da mutlaka vardı, ama bir süre sonra Yenikapı ruhunu terk eden ne yazık ki CHP’nin üst yönetimi oldu. Ama o günden bugüne hem 15 Temmuz´da, hem 16 Nisan halk oylamasında, hem de sonraki süreçlerde, şimdide uyum yasalarında birlikte devam ettiğimiz, birlikte ittifak içerisinde olduğumuz MHP ile birlikte süreci yönetiyoruz. Yerel seçimlerde  benzer noktada bir çalışma İzmir´de yapmaya gayret edeceğiz” dedi.

ADANA'DA İTTİFAK KİME KARŞI OLACAK?

banner625
Adana'da da yerel seçimde tam bir matematik savaşları yapılıyor. Zira Genel Seçimlerde Ak Partinin tartışmasız üstünlüğü varken, yerel Seçimlerde Adana Büyükşehir Belediyesini Aytaç Durak hariç hiçbir şekilde kazanamadı. MHP ise yerel ve genel seçimlerde 3. parti. Son Yerel seçimde adayını beğenmeyen yaklaşık 150 bin CHPli Ak Partinin gelmemesi için Hüseyin Sözlü'ye oy vererek Başkan yaptı. Sözlü yaklaşık 10 bin oy farkla Ak Partinin adayını geçerek Başkanlık seçimini aldı.

AK PARTİ, ADANA'DA İTTİFAK DEĞİL, KENDİ ADAYINI SEÇTİRMEK İSTİYOR

Ak Parti, Adana'da bu matematiği ortaya koyduğunda, yaklaşık 150 bin CHP'li seçmenin yeniden Hüseyin Sözlü'ye oy vermeyeceğini varsayarak kendi adayını seçtirmek isteyecek. Özellikle AB Bakanı ve Adana Millet Vekili Ömer Çelik'in Adana'da Ak Parti adayında ısrarcı olacağına ve Başkanlığı kendi partisine kazandırmak için uzun süredir büyük mücadele verdiği biliniyor. Bu veriler ışığında Ak Parti'nin Adana'da kendi adayında ısrarcı olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

HÜSEYİN SÖZLÜ AK PARTİ-MHP'NİN ORTAK ADAYI OLABİLİR Mİ?

Hüseyin Sözlü'nün yeniden Başkan olma umudu, bugünkü duruma göre ortak aday olmasıyla mümkün olacak gibi görünüyor. MHP'nin mevcut durumu, İYİ Partinin duruşu, CHP'nin hata yapmama isteği Hüseyin Sözlü'nün işini zorlaştırıyor. Başkan Sözlü'nün yeniden başkanlık umudu bugün için ortak aday olmasıyla sürecek gibi. 

Başkan Sözlü'nün bu konuda tek ama çok ciddi avantajı var. O da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a memleketi olan Adana için ricacı olması. Bahçeli, Erdoğan'a,  "Ben sana her konuda destek verdim, senden ricam memleketim Adana'da MHPli Başkan Sözlü devam etsin" demesi yeterli olacaktır. Sözlü'nün Bahçeli'yi sık sık ziyaret etmesi, bu düşüncenin aslında çok kişi tarafından düşünüldüğünü de gösteriyor. Bakalım Bahçeli bu konuda ne yapacak, Erdoğan ne diyecek? 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 14:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adanali
Adanali - 1 yıl Önce

Ben mhp.li olarak sözlüye oy vermeyeceğim çünkü sözlü ülkücülere ihanet etti seçimi kazandıktan sonra sırtını çevirdi yanında sokak sokak dolaşan canla başla çalışan 'ların yüzüne dahi bakmadı örnek eski ocak bşk nı ŞAHIN TUNÇAY YAZIKLAR OLSUN BÖYLE ULKUCULUGE BÖYLE M.H.P LILIGE

Tekin Adakaner
Tekin Adakaner - 1 yıl Önce

Şu an sayın belediye başkanımız Hüseyin sözlü ye oy verme taraftarı değilim diğer partilerin özellikle iyi Parti'nin adayı belli olsun değerlendireceğim sözlü beyefendi seceneklerim arasında muhtemelen olmayacak

Muhittin Ozer
Muhittin Ozer - 1 yıl Önce

AKP Adanayi Mhp ye vermez.Bahceliyi limon gibi sikar atar

Cengiz yılmaz
Cengiz yılmaz - 1 yıl Önce

Adana da ilçeler köyler hiç görmediği hizmeti gördü kötümüz asvaltlandı sılaş yem getirdiler teşekkürler Hüseyin sözlü Akp ye oy vermiş biri olarak Hüseyin Sözlüye oy vereceğim

ADANA
ADANA - 1 yıl Önce

İTTİFAK TUTMAZ... CHP AVANTAJLI.. AMA AYTAÇ DURAK BELİRLER...

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz