Gürsel Tekin’den Arıkan’a tepki

Adalet ve Kalkınma Partisi ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin Büyükşehir adaylarının, seçim sonuçları ile ilgili yaptığı basın toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’ten tepki geldi. Tekin, partisin adayı olan Arıkan’ın bu şekilde bir açıklama yapmasının doğru olmadığını söyledi.

Gürsel Tekin’den Arıkan’a tepki
Partisinin Hatay seçim sonuçlarına yapılan itirazlar nedeniyle bu şehirde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, karayolu ile geldiği Adana’dan hava yolu ile Ankara’ya döndü. Burada Tekin’i Ankara’ya Adana Milletvekilleri Turgay Develi, Ali Demirçalı, İl Başkanı Orhan Sümer ve Seyhan Belediye Başkanlığına seçilen Zeydan Karalar uğurladı.
Havaalanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin partisinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ile AKP’li Büyükşehir Adayının yaptığı basın açıklamasını eleştirdi.  Tekin, konu ile ilgili partilerinin görüşü dolduğunu ancak Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adayı ile yapılan açıklamanın doğru olmadığını söyledi. Tekin, “Partimizi görüşü var. Tabi ki parti adına itiraz yapılabilir ancak AKP’li Belediye Başkan Adayı ile değil seçilmiş il başkanı ile yapılabilir. Seçilmiş belediye başkanı ile yapılabilir.  AKP’li Belediye Başkan Adayı ile yapılan bu açıklama doğru olmamıştır.” İfadelerini kullandı.
banner625

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2014, 17:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 5 yıl Önce

banada dogru gelmedı
ınsan ın hemen aklına
gelıyor berabermı secımlere gırdıler diye

saygılarımla

Hatice
Hatice - 5 yıl Önce

arıkanı anlayamıyorum bu adam nasıl chpli

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz