banner678

Halis Bayrak'tan miting gibi A. Adaylığı açıklaması

Dr. Halis Bayrak, 27. Dönem Genel Seçimlerinde AK Parti’den Aday Adaylığını açıkladı. Bayrak, daha önceki seçimlerin sadece ülkemizi ilgilendirdiğini ancak 24 Haziran Genel Seçiminin dış güç odaklarına karşı bir seçim olacağını söyledi.

Halis Bayrak'tan miting gibi A. Adaylığı açıklaması

Yaklaşık bir saat önce hazır bulunan partililer AK Parti İl Başkanlığı’nı bayram yerine çevirirken, Dr. Halis Bayrak’ın kürsüye çıkmasıyla birlikte aday adaylık açıklaması adeta mitinge dönüştü. Bayrak, Osmaniye doğumlu olduğunu Adana’da yaşadığını belirterek, “İşadamıyım. 700 insanımıza istihdam sağlıyorum. Adana’da yaşıyor, Adana’da kazanıyor, Adana’ya harcıyorum” dedi.

Konuşması sık sık “işte teşkilat işte vekil” sloganlarıyla kesilen Bayrak, teveccühlerinden dolayı partililere teşekkür ederek, “2011 yılından beri partimizde aktif siyasetin içindeyim. 2015 Genel Seçimlerinde partimizden milletvekili aday adayı oldum. 1 Kasım 2015 Genel Seçiminde ve 16 Nisan Referandumunda partimin emrinde aktif olarak çalıştım. AK Parti Adana Milletvekili Aday Adaylığımı gururla açıklıyorum” dedi.

15 Temmuz hain darbe girişiminde iradesine sahip çıktığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında dimdik durduğunu ifade eden Bayrak, “AK Parti Adana 6. İl Kongresi’nde İl Başkanımız Sayın Fikret Yeni’nin isteği ile İl Yönetim Kurulumuzda görev aldım ve İl Başkan Yardımcısı ve Başkan vekilliği görevine layık görüldüm” diye konuştu.

SADECE TÜRKİYE’NİN SEÇİMİ DEĞİL

AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye Cumhuriyeti 1. Başkanı yapacaklarını vurgulayan Bayrak, “24 Haziran Genel Seçimi bizim için çok önemli. Daha önceki seçimler sadece ülkemizi ilgilendiren seçimlerken şimdi bu seçim dış güç odaklarına karşı bir seçim olacaktır. Bu sebeple daha çok çalışmamız gerekiyor. Oyumuzu artırmalıyız”dedi.

KADIN VE GENÇLİK KOLLARI’NA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

banner625
Bayrak, oy oranını artırmada ise Kadın Kollarına büyük görev düştüğünü ifade ederek, “Kadın Kollarımız her eve girip oy isteyebiliyor. Gençlik Kollarımızın da sorumluluğu yüksek. Yeni oy kullanacak gençlerimiz önemli. Gençler unutmayın ki sizlerin fikirlerine ve düşüncelerine en çok AK Parti hükümetleri zamanında değer verildi ve itibar edildi. Seçilme yaşı 18’e yine Sayın Cumhurbaşkanımızın uğraşları ile düşürüldü. Biz sizlerin bedensel enerjinize değil, fikirlerinize ve tavsiyelerinize talibiz çünkü biliyoruz ki sizler bizim geleceğimizsiniz” dedi.

FİKRET YENİ’YE TEŞEKKÜR

Adana 6. Olağan Kongresi’nde çok bilgili, deneyimli ve istekli bir yönetim kurulu oluştuğunun altını çizen Bayrak, “İl Başkanımız Sayın Fikret Yeni başkanlığında oluşan yönetimimize teşekkür ediyorum. Böyle bir yönetim oluşturduğu için de İl Başkanımız Sayın Fikret Yeni’ye ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.

HEP BERABER CUMHURBAŞKANIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ

Bayrak, 24 Haziran akşamı TV karşısında seçim sonuçları takip edilirken tüm Türkiye haritasını sarı olması sözünü partililerden alarak sözlerine şöyle devam etti;

“Genel Başkanımız, Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzünü, Adanamızın gururu AB Bakanımız Sayın Ömer Çelik liderliğinde, İl Başkanımız Sayın Fikret Yeni Başkanlığında, İl Kadın, İl Gençlik, tüm İlçe teşkilatlarımız, mahalle temsilcilerimiz ve tüm dava arkadaşlarımızla hep birlikte 50+1 ile değil, 50+5 ile değil, 50+10 ile güldürelim ve vekil sayımızı yükseltelim. Ve son olarak şunu belirtmek istiyorum. Milletimize hizmetkar olmak için çıktığım bu kutlu yola, kanımla, canımla baş koydum.”

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 15:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
AK AK AK
AK AK AK - 1 yıl Önce

DURMUŞ ALİ YILDIZ ADAYIMIZ...

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz