Hüseyin Sözlü'den Muharrem ayı mesajı

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü Muharrem ayı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Hüseyin Sözlü'den Muharrem ayı mesajı
Muharrem ayının inancımızda, kültürümüzde ve tarihimizde çok önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Başkan Sözlü, “ Allah’a hamdolsun ki, birçok peygamberine lütuf ve inayetiyle ihsanda bulunduğu Muharrem ayına bizleri de ulaştırdı. Bu günler, ibadetlerimizin yanı sıra paylaşmanın, yardımlaşmanın dolayısıyla birlik beraberliğimizin de pekiştiği güçlendiği günlerdir. Hicri takvimin ilk ayı olan 'Muharrem', İslam tarihinde dönüm noktası olabilecek olayların yaşandığı önemli bir aydır" dedi.
banner625

Muharrem ayının savaşmanın haram olarak kabul edildiği 4 aydan biri olduğuna işaret eden Başkan Sözlü, "Haksızlık karşısında hiçbir zaman susmayan, Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)'in biricik torunu, Hz. Hüseyin'in ve 70 arkadaşının Kerbela’da şehit edilişinin yıl dönümü olan Muharrem ayı ve Aşure gününün İslam âleminde ayrı bir anlamı bulunmaktadır. Bu acı ve elem bütün Müslümanları derinden yaralamıştır. Bu tür müessif olayların tekrarlanmaması için her zamankinden daha fazla birlik, bütünlük ve kardeşliğe ihtiyacımız vardır. Özellikle içinde bulunduğumuz şu zorlu günlerde bu birlik, bütünlük ve kardeşliğe daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Bu vesileyle Hz. Hüseyin'i ve yol arkadaşlarını rahmetle anıyor, Muharrem ayının ve yeni hicri yılın; tüm İslam âleminin birliğine, dirliğine ve kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum" diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2013, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz