İbrahim Özdiş'ten flaş açıklama

Çukurova Press Ender FM canlı yayınında Armağan Kabaklı ve Süleyman Yalçın’ın konuğu olan TBMM İdare Amiri ve CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Büyükşehir adaylığı için “Ben de varım” dedi.

İbrahim Özdiş'ten flaş açıklama
Çukurovapress.com
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkan adaylarının merkez yoklaması ile belirleneceğini  ifade ettiğini hatırlatan CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, “O günkü koşullar ne gösterir bilinmez. Genel Başkanın kararının üzerine söz söyleyemeyiz ama ilin milletvekili olarak söz bize geldiğinde ben yine ön seçimi savunacağım. Ön seçim şu yönden faydalı. Birincisi, parti içi demokrasinin hayata geçmesi açısından çok önemli. İkincisi, seçim dönemlerinde bu partinin yükünü çeken partililerin kanaatine değer vermiş, sürecin içerisine katmış oluyorsunuz” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR’İ KAZANACAĞIZ”

Seyhan Belediye Başkanlığı adayının ön seçimle belirlendikten sonra 10 yılık AKP iktidarına son verdiklerini hatırlatan Özdiş, “2019 yerel seçimlerinde de ben CHP’nin kesinlikle Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanacağını düşünüyorum. 2014’te de alabilirdik ama bazı hatalar yaptık. Ben geçmişi konuşmayı çok faydalı bulmuyorum” diye konuştu.  CHP’li belediye başkanlarının çalışmalarını olumlu bulduğunu kaydeden Özdiş, “Bunun çeşitli yöntemi var. Öncelikli yöntem önseçim. Bu yetmeyebilir. Kamuoyu yoklaması ve STK’lar ile kanaat önderlerinin fikri alınarak doğru aday ve strateji belirlenecektir” diye konuştu.
banner625

“BEN DE VARIM”

CHP’li Özdiş, yayında yerel yönetimlere aday olup olmayacağı yönündeki soruya da “Böyle bir düşüncem var” diyen CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığını ilk kez açıkladı. Özdiş, Adana’nın hem şehir planlaması hem de sosyal ve ekonomik sorunlarını bildiğini ve TBMM gündemine sıkça taşıdığını belirterek, “Dediğim gibi, az önce saydığım şartlarda ve koşullarda ön seçim, kamuoyu yoklaması ve STK’ların düşünceleri ile kanaat önderlerinin de fikri alınarak, genel başkanım bana görev verirse ben de seve seve taşın altına elimi koyarım” dedi.

HABER: DOĞAN GÜLBASAR
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz