İşte Ak Parti'de kongre sonuçları

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçe kongreleri yapıldı. Tek listeyle gidilen kongrelerde AK Parti Saimbeyli İlçe Başkanlığı’na Yüksel Topal, AK Parti Tufanbeyli İlçe Başkanlığı’na ise Kenan Birgin geterildi.

İşte Ak Parti'de kongre sonuçları
banner560

Aynı gün yapılan kongrelere, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni , AK Parti Samsun Milletvekili ve Adana İl Koordinatörü Fuat Köktaş, Adana Milletvekilleri Necdet Ünivar, Fatma Güldemet Sarı, Mehmet Şükrü Erdinç, Tamer Dağlı,  AK Parti MKYK Üyesi Zeynep Alkış, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Baydok, AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, İl Gençlik Kolları Başkanı Alper Güler, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Geçen dönem ilçe başkanı İsmail Yıldızhan’ın aday olmadığı ve tek listeyle gidilen kongrede, seçime katılan 200 delegeden 183’ünün oyunu alan Yüksel Topal, AK Parti Saimbeyli İlçe Başkanlığı’na getirildi. Yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:

Yüksel Topal, Abdullah Doğru, Adem Uyanık, Ahmet Uyanık, Atakan Musa Özdemir, Fatma Altunsoy, İsmail Akbulut, İsmail Umut, Kenan Kır, Mehmet Kuruoğlu, Murat Koştur, Mustafa Papatya, Müzeyyen Karadeniz, Osman Cengiz ve Ziya Bektaş.


banner595
 TUFANBEYLİ DE DEĞİŞTİ

Tufanbeyli önceki dönem ilçe başkanı Hasan Kafadar’ın aday olmadığı ve tek listeyle gidilen kongrede  204 delege oy kullandı. 4 oyun geçersiz olduğu seçimde 200 oy alan Kenan Birgin AK Parti Tufanbeyli İlçe Başkanlığı’na seçildi. Yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu:

Kenan Birgin, Ali Bakadur, Ali Kafadar, Gülperi Turan, Hacı Mustafa Çinçik, Halil Arkan, Kadriye Gümüşay, Mahmut Demirer, Mehmet Alcı, Mehmet Karan, Mehmet Öztürk, Mehtap Öztürk, Recep Özen, Sinan Sülün ve Zeki Çakar.  

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580