İYİ Partili Koncuk'tan AK Parti'ye sert eleştiri

Mart 2018 tarihinde başvuruları alınan ve 14 Nisan-8 Mayıs 2018 tarihleri arasında sözleşmeli öğretmen atamaları için yapılan sözlü sınav sonuçlarının hâlâ açıklanmamasına tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana 1. Sıra Milletvekili Adayı İsmail Koncuk, “Pis torpil kokusunun yayılmasından korkan, alın teri hırsızı AKP sınav sonuçlarını açıklamaya cesaret edemiyor” dedi.

İYİ Partili Koncuk'tan AK Parti'ye sert eleştiri

“Neyi, kimden gizliyorsunuz?” diye sert çıkan İsmail Koncuk, AKP’nin, öğretmen mülakatı sonuçlarını açıklamaya cesaret edemediğini iddia etti. AKP’nin, yönetici sınav sonuçlarını da açıklayamadığını söyleyen İsmail Koncuk, “Neyi, kimden gizliyorsunuz? Yazıklar olsun. Tabii ki, bu sonuçlar açıklanınca tüm pis torpil kokuları etrafa yayılacak. Tıpkı geçmişte olduğu gibi. Yuh olsun. Geçmişte FETÖ, soru çalarak evlatlarımızın alın terini çalmıştı. Şimdi de aynı hırsızlığı AKP’nin kurduğu sözlü komisyonları yapıyor. İsim ve yöntem değişti ama yine kaybeden dayısı olmayan yüzbinlerce memleket evladı oldu. İYİ Parti, mülakat hırsızlığını da kaldıracak. Adalet yakındır” dedi.

banner625
“BU ÜLKE BİZİM, KORKMADAN YAŞAYACAĞIZ”

İYİ Parti İktidarı ve Genel Başkanları Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı’nda tek kriterin KPSS olacağını ifade eden İsmail Koncuk, “Öğretmen ve memur alımında torpil aranmayacak. Alın teri esas alınacak. Kimse Facebook ve Twitter’da beğeni koymaktan, fikirlerini söylemekten korkmayacak. Düşünen beyinler cezalandırılmayacak. Bu ülke bizim. Ülkemizde korkmadan yaşayacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz