İzgioğlu'ndan "Türkeş" Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, MHP’nin Kurucu Genel Başkanı, Türk Dünyasının ölümsüz Başbuğu Alparslan Türkeş’in vefatının 17. Yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

İzgioğlu'ndan
İzgioğlu, mesajında; “Vatanımızın, milletimizin birliği, dirliği, huzur ve refahı uğruna çile ve keder dolu bir ömür tüketen, bu manada bütün kutsal değerler adına cefanın, vefanın sembolü olmuş cennetmekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in aramızdan ayrılışının bugün 17. yıl dönümünü idrak ediyoruz. Merhum Başbuğumuz; ömrünün her anında, mensubu olmaktan onur ve şeref duyduğumuz aziz Türk milletinin ilelebet hür olarak yaşaması, Dünya milletleri arasında muasır medeniyet nimetlerinden ziyadesiyle istifade etmesi, bunun yanında devletimizin güçlenmesi, hülasa güçlü devlet-mutlu millet ülküsünün mücadelesini verdi.” dedi.

TÜRKİYE İLE SINIRLI KALMADI

İzgioğlu şöyle devam etti:

“Soyut manada O’nun düşleri, somut anlamda O’nun çabaları sadece Anadolu ile, yani sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları ile kalmadı. Merhum Türkeş, güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk dünyasındaki diğer devletler, halklar, akraba topluluklar ile diğer mazlum milletler için de gerekli görüyordu. İşte böyle büyük ülküleri bayraklaştıran Başbuğ Türkeş, en büyük yatırımını ise gençliğe yapmıştı. Geride bıraktığı lekesiz mazi, imanlı ve ahlâklı bir gençlik, vatanı için her türlü fedakârlığa hazır bir camia, O’nun en büyük eseri oldu. Bu yüzden her samimî Türk milliyetçisi, her Ülkücü, O’nun bitmek bilmeyen azmini, parmak ısırtan sabrını ve bütünüyle örnek şahsiyetini çok iyi tanımak durumundadır.”

banner625
VEFAT YIL DÖNÜMÜNDE ANLAMLI BAŞARI

İzgioğlu devamla şunları kaydetti:

“Ve elbette Milliyetçi Hareket Partisi, Türkeş’in savunduğu değerleri siyasi aksiyona dönüştüren ayrı ölümsüz bir eseridir. 8-9 Şubat 1969 yılında Adana’da kurulan o siyasi teşkilat bugün, kendisinin aramızdan ayrıldığı günün yıl dönümünde özellikle Adana yerelde en büyük başarısını göstermiştir. 5 yıl aradan sonra bir kez daha Cenab-ı Allah’ın lütfu, değerli hemşehrilerimizin teveccühleriyle kazanılan Adana Büyükşehir Belediyesi, bunun yanında 8 ilçe belediyesi, halkımıza hizmet yolunda daha anlamlı ve buruk sevincimiz olmuştur. Bizlere teslimiyeti değil, milliyetçiliği, esareti değil cesareti, zillete düşmeyi değil millet olmayı, düşmanlık yerine kardeşliği, ayrıştırma yerine kaynaştırmayı öğreten Başbuğ Alparslan Türkeş’i kaybedeli 17 yıl değil, belki bize göre 17 asır geçti ve O’nu hala özlemle arıyoruz. Ne mutlu bizlere ki; yetiştirdiği kadroları, büyük ve örnek devlet adamı bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye emanet ettiği Milliyetçi Hareket Partisi, büyük Türk Milleti’nin birliğinin ve dirliğinin sigortası olmaya devam ediyor.”

BAYRAK DAHA YUKARI ÇEKİLECEK

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu mesajını şöyle bitirdi:

“Bu vesileyle ifade etmek isterim ki; Türk Dünyasının ölümsüz Başbuğu merhum Alparslan Türkeş’in Adana’da göndere çektiği bayrağı daha da yukarı çekmeye, attığı adımları daha da büyütmeye, öğrettiği ülkülere, bıraktığı eserlere canımız pahasına da olsa sahip çıkmaya, kutlu bayrağı lekelemeden yere düşürmemeye  devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle merhum Başbuğ Türkeş’in aziz hatırası önünde tazimle eğiliyor, Başbuğ’a ve O’nun yol arkadaşlarına, O’nun yetiştirdiği ve aramızda olmayan ebediyete intikal etmiş bütün şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmetler diliyor, ruhları şad olsun diyorum.”
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2014, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz