Kadın Avukatlara "Cinsel istismar mağdurlarıyla görüşme teknikleri" anlatıldı

Adana Barosu Kadın Hakları Komisyonu, mağdur kadın ve çocuklar ile doğru iletişim kurmak ve bu kişilere doğru bir şekilde yardım edebilmek için Uzman Klinik Psikologlar Polen Güneş Dilmaç ve Merve Bayramoğlu Yoleri'yi ağırladı.

Kadın Avukatlara "Cinsel istismar mağdurlarıyla görüşme teknikleri" anlatıldı

Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar Salonunda gerçekleştirilen çalışmada  "Cinsel İstismar mağdurlarıyla Görüşme Teknikleri" , "Travma yaşamış bireylere psikolog açısından yaklaşım nasıl olmalı" konularında kadın avukatlar bilgilendirildi. Psikolog Polen Güneş Dilmaz, mağdur kadın ile görüşme sırasında öncelikle güvenli alanla ilgili kişiye bilgi verilmesi, tacize uğrayan kişinin dış görünüşüne iltifat edilmemesi, mağduru suçlayıcı tavır ve davranışlardan uzak durulması gerektiğinden bahsetti.

banner625

Psikolog  Merve Bayram Yoleri de, kadın mağdur ve çocuklar ile görüşülürken, suçlayıcı tavırlardan uzak durulması, bu kişilerin olayı derhal anlatmasının beklenmemesi gerektiğine dikkat çekti. Çalışmaya katılan kadın avukatlar sorularıyla da programın interaktif geçmesine katkı sağladılar. Çalışmanın sonunda Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Gülseba Aktaş tarafından konuşmacılara teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz