banner641

Kara: Çukurova Belediyesi Arıkan'ın çiftliği değil

MHP, Çukurova Belediyesi’nde Başkan Arıkan’ın hukuksuz talebini protesto ederken, MHP Çukurova İlçe Başkanı İbrahim Kara, skandalı Yargıya taşımakta kararlı olduğunu söyledi. Kara “Çukurova Belediyesi Arıkan’ın çiftliği değil” dedi.

Kara: Çukurova Belediyesi Arıkan'ın çiftliği değil
 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çukurova İlçe Başkanı İbrahim Kara, Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan’ın daha önce ret edilmiş olan ek bütçe talebini ikinci kez Meclis gündemine getirmesine tepki göstererek ‘Hukuksuzluğu Yargıya taşıyacağız. Çukurova Belediyesi Arıkan’ın çiftliği değil” dedi.

DAHA ÖNCE RET EDİLDİ

Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) mensup Meclis Üyeleri, Belediye Başkanı Başkan Yıldıray Arıkan’ın 12 Ağustos 2013 tarihinde ret edilmiş olan ek bütçe talebi için ‘kabul edildi’ diye tutanak tutuldu. Ancak, itirazlar üzerine talebin 25 kişinin bulunduğu Meclis’te 14 üyenin oylarıyla kabul edilmediği ortaya çıktı. Bunun üzerine Arıkan, dün aynı taleple Meclise geldi. MHP Grubu ise, bunun hukuksuz olduğunu, usul hatası yapıldığını belirterek tepki gösterdi.

KOCACIK’TAN TEPKİ

banner560
MHP Grup Sözcüsü Azime Kocacık, kabul edilmeyen bir teklifin şimdi bu şekilde adeta dayatılarak Meclise getirilmesinin doğru olmadığını vurguladı. Ayrıca, Hacı Bektaş Anadolu Kültür Vakfı’na ait hizmet binası için öngörülen 1.5 milyon liralık ödeneğin de, 16 milyon liralık ek bütçe talebi dışında ayrıca oylanmasını isteyen Kocacık, Arıkan yönetiminin konuyu istismar etmesinin önüne geçmek isteyerek, “Biz hizmetin yerine getirilmesinden yanayız. Borçlanma yetkisi verilmezse o hizmet binası yapılmayacak bahanesi aranmasın istiyoruz” dedi.

MHP SALONU TERK ETTİ

Gergin geçen Meclis toplantısında MHP’nin getirdiği teklifler gündeme alınmazken, Başkan Yıldıray Arıkan, usul hatasına rağmen kendi teklifini oylatmak istedi. Bunun üzerine MHP Grubu, dayatmayı kabul etmeyerek Arıkan’ı protesto edip salonu terk etti. Bu arada, 12 Ağustos tarihindeki oylamada Arıkan’ın ek bütçe teklifine ‘ret’ oyu veren CHP’li 5 üyenin dünkü oturumda ‘evet’ dediği görüldü. MHP Meclis Üyesi Ali Karakuş’un “Haklıdan yana değil de güçlüden yana olanlar, korkak ve kaypak olurlar. Güç merkezi değiştikçe dönerler sonunda fırıldak olurlar” sözleri dikkat çekti.

KARA, ARIKAN’A YÜKLENDİ

MHP Çukurova İlçe Başkanı İbrahim Kara, bugün Meclis üyeleriyle toplantı yaptı. Toplantıdan sonra açıklamada bulunan Kara, “Sayın Yıldıray Arıkan ciddi yanlışlar yapmaya devam ediyor. Arıkan, Meclis iradesini hiçe sayıyor, baskıcı, dayatmacı anlayışını, hukuksuzluğu egemen kılmaya çalışıyor. Sayın Arıkan iyi bilsin ki, Çukurova Belediyesi Arıkan’ın çiftliği değil ve asla olmayacak. Biz Milliyetçi Hareket olarak Çukurova halkının yüksek menfaatlerini savunuyoruz. Daha önce 20 milyon liralık ek bütçe istedi ve kendisine verildi. Şimdi 16 milyon liralık daha istiyor ve bunun nereye harcanacağını söylemiyor. Halkın parasını nerede kullanacaksın ve sen bunu kimden, niçin saklıyorsun? Muhalefet partisinin protesto ettiği, kanunsuz olarak usul hatası yapılarak ek bütçe oylanması hukuki değildir, dolayısıyla geçerliliği de yoktur. Bu skandalı yargıya taşıyacağız.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2013, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640