Karademir "Gençliğe sahip çıkmayanın geleceği olmaz"

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili A.Adayı Semih Karademir, gençliğe ve eğitime sahip çıkmayan toplumların geleceklerinin olamayacağını söyledi.

Karademir "Gençliğe sahip çıkmayanın geleceği olmaz"

Dünyada genç nüfusuyla bilinen Türkiye’de işsizlik oranının da gençler de yüzde 20’lerin üzerinde olduğunu ifade eden CHP Milletvekili A.Adayı Ziraat Mühendisi Semih Karademir, kalkınmak ve ilerlemek isteyen her ulusun eğitime ve gençliğe önem vermesi gerektiğine dikkat çekti. Son 15 yılda eğitim sisteminde yaşananların endişe verdiğini kaydederek şunları söyledi:

EĞİTİM SİSTEMİNİ BİLEN YOK

“Eğitim sistemimizle adeta bir oyuncak gibi oynandı. Şu anda eğitim sisteminin hangi plan ve sistemle yürüdüğünü ve yürüyeceğini bilen yok.  Çocuklarımız ve gençlerimiz sürekli değişen eğitim sisteminin çarkları arasında adeta öğütülüyorlar. Bir ülkenin gelişmesi ve kalkınması eğitim sistemiyle başlar gençleriyle devam eder. Oysa bizim ülkemizde işsiz nüfusun büyük çoğunluğunu diplomalı gençlerimiz oluşturuyor. Türkiye’nin dönülmez bir yola girmeden acilen eğitim sisteminde bir istikrarı yakalaması ve gençlerine sahip çıkması gerekir.”

banner625
19 MAYIS KUTLU OLSUN

Kurtuluş Savaşı’nın ilk ateşinin yakıldığı 19 Mayıs 1919’un tarihten ders almak isteyenlerin karşısında bir zafer destanı olarak durduğunu ifade eden Karademir, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın tüm ulusumuza kutlu olmasını diledi.

İNCE’NİN MİTİNGİNE DAVET ÇAĞRISI

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yi Adana’nın 20 Mayıs’ta ağırlayacağını da kaydeden Karademir, “Pazar günü saat 16.00’da Uğur Mumcu Meydanı’na tüm halkımızı bekliyoruz. Türkiye’nin kötü gidişini durdurmak için TAMAM diyoruz ve tercihimiz CHP, tercihimiz Muharrem İnce diyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz