Karalar; “Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ü daha iyi anlıyoruz”

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesajı yayınlayan Başkan Zeydan Karalar “Mustafa Kemal Atatürk’ün demokratik, laik, sosyal, hukuk devletini kurmak adına, bağımsız ve özgür yaşam için mücadelesini ve özverisini bugün daha iyi anlıyoruz” dedi.

Karalar; “Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ü daha iyi anlıyoruz”
banner560

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında ülkenin bugünkü durumuna değinen Başkan Karalar, bugün Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü tüm dünyanın daha iyi anladığını söyledi.

Başkan Karalar;”Milletleri millet yapan kavramların başında kuşkusuz milli bayramlar gelir.  30 Ağustos’ta bize bu kutlu sevinci ve Türkiye’mizin bağımsız bir devlet olma şerefini yaşatan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarına minnettarlığımızı göstereceğimiz gün bugündür. Atatürk’ün demokratik, laik, sosyal, hukuk devletini kurmak adına, bağımsız ve özgür yaşam için mücadelesini ve özverisini bugün daha iyi anlıyoruz. Ancak gelinen süreçte milli bayramlarımız her ne kadar unutturulmak istense de biz her yıl ilk günkü coşku ile kutlamaya devam edeceğiz. Atatürk’ün düşüncelerini iyi anlamak, ilke ve devrimlerini korumak, cumhuriyeti yaşatmak konusundaki kararlılığımızı sürdürmek zorundayız. Bu duygu ve düşüncelerle Şehitlerimizin kanıyla yazdığımız, bu büyük zaferi kutluyor, zaferin ve yurdumuzun ebedi Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner572