Karalar “Siyasetin Allah’ını yaptınız”

Adana Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı Meclis oturumlarının ilki Zeydan Karalar Başkanlığında gerçekleştirildi.

Karalar “Siyasetin Allah’ını yaptınız”

Adanahabermerkezi.com

Gündemde olan ve işçi maaşlarının ödenmesi ve bazı hizmetlerin devamı için istenen 169 Milyon Liralık borçlanma yetkisi ciddi tartışmalara neden oldu. Başkan Karalar borçlanacak paranın nerelerde kullanılacağını grup başkan vekilleriyle tek tek yazabileceklerini belirti. Oylamada Cumhur ittifakı Meclis üyelerinin oylarıyla borçlanma talebi, oy çokluğuyla Komisyonda olduğu gibi red edildi. Bunun üzerine izleyici sıralarından sesler gelmesi üzerine Ak Parti ve MHPli meclis üyeleri tepki gösterdi. “Siyaset yapıyorsunuz. Bunları dışarı çıkartın” diyen MHP ve Ak Partili üyelerin sert itirazlarına Başkan Karalar “Biz kimseyi çağırmadık isteyen gelir izler. Onlarda sakin şekilde izlemek zorunda. Ayrıca siz siyasetin Allah’ını yapıyorsunuz” diyerek karşılık verdi.

“TAKDİR KAMUOYUNUN”

Meclis üyelerinin bazılarının parmak sallayarak divana doğru yürümeleri üzerine Başkan Karalar “Parmak sallama” diyerek tepki gösterdi. Ardından Karalar “Borçlanma talebi oy çokluğuyla red edildi. Hayırlı olsun. Takdir kamuoyunundur” dedi.

banner625
Başkan Karalar ardından meclis toplantısından ayrıldı.

“BİZİM ÇIKARDIĞIMIZ İŞÇİ ŞUANA KADAR 666 KİŞİDİR”

Meclis oturumunda bu maddeden önce yine işçi çıkışları konusunda tartışma yaşandı. Gündem dışı konuşmalarda konu gündeme gelirken Başkan Karalar “Bin 200 işçi çıkarıldı deniliyor. Doğru bilgi değil. Bize sorun diyoruz. Ama sormuyorsunuz” dedi. Başkan Karalar şöyle devam etti;

“Ben Meclisi de de halkı da yanıltamam. Hedefimiz Belediyede gelir gider dengesini oluşturmak. Şuana kadar Büyükşehir’de 537 işçinin çıkışı verildi. Bunların 125’i kendi emekli oldu, 88’i de kendi istifa etti. ASKİ ile birlikte toplan 879 kişinin iş akdi fesh edildi. Emekli ve kendi istifa edenleri çıkarırsak toplamda 666 işçiyi çıkarmışız. Hiçbir zaman alın teriyle çalışan kardeşimizi çıkarmayı düşünmedik. Bunu unutmamak lazım”  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma Kapuz
Fatma Kapuz - 1 hafta Önce

Başkanım Allah Sabır Versin Allah Kolaylık Versin İnşAllah Sabrın Sonu Selamettir

.
. - 1 hafta Önce

Bir sürü işine gidip gelen insan gerekçesiz bir şekilde işten çıkarıldı . Üstelik liyakat sahibi olup olmadığına da bakılmadı… Bu insanlar açtıkları işe iade davalarını kazanınca konu daha iyi anlaşılacak… Ey Zeydan Karalar madem işçi çıkaracaksın liyakatsiz olanlar en önce işten çıkarılır… Aski’de ve Büyükşehir’de kuruma hiç bir faydası olmayan liyakatsiz , ingilizce bilmeyen bir sürü çalışan insan var… Madem işten çıkarılarak tasarruf yapılacak önce kuruma faydası en az olan , olmayan ve liyakatsiz olanlar işten çıkarılır… Siz ne yaptınız siyasi davranarak akp ve mhp’li insanların referansıyla girmiş insanları kuruma faydası olup olmadığına bakmadan işten çıkardınız… Şimdi ektiklerinizi biçiyorsunuz…Özel sektörde bile insanların işine gerekçesiz son verilmez… Siz hem gerekçesiz çıkardınız hem de liyakat sahibi , işine düzgün gidip gelen kurumda çalışmasında kamu yararı olacak insanları çıkardınız… Takdir Adana Halkınındır…

HASAN ARSLANBOGA
HASAN ARSLANBOGA - 6 gün Önce

Sayin başkanımıza sonunakadar tam destek vereceğiz milletin başkanı hizmet için seferber olmuştur tüm projelerine karşı Ret oyu kullananları ADANA Biliyor bunların derdi kaybettikleri kani toplamaktir sayin başkanımıza is yaptırmama projesini ADANA Biliyor türkiye geneli tüm meclis üyeleri ayni taktiklerle milleti kendilerine çevirmek ve kaybedilen Kani toplamaktir ihanet ederek hiç bir yere varamadan olduğunuz yerde gömüleceksiniz unutmayın milleti kandıramayacaksiniz..!!!

Hasan Uygun
Hasan Uygun - 5 gün Önce

Doğruları yaptığınıza canı gönülden inanıyorum.Her zaman yanınızdayız.

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz