Kılıçdaroğlu EYTliler'e seslendi

Antalya'daki konuşmasında Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hak arayanlara, emeklilikte yaşa takılanlar için adalet. Size ne dediğini biliyorsunuz değil mi? Hak arayana 'türedi' dedi. EYT'li arkadaşlarıma soruyorum, 'türedi' diyenlere oy verecek misiniz?" dedi.

Kılıçdaroğlu EYTliler'e seslendi

banner625
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’daki programında Kepez’de Dokuma Kapalı Pazar Yeri’nde vatandaşlara seslendi. Vatandaşlardan sandığa giderken ellerini vicdanlarına koyup öyle gitmelerini isteyen Kılıçdaroğlu, “Çünkü Türkiye’nin içindeki şartlar uygun değil. Bu şartları kim yarattı, onu sorgulamak zorundasınız. Şu soruyu kendinize sorun, 17 yıldır bir iktidar tek başına Türkiye’yi yönetiyor. 17 yıldır bakanları, başbakan, cumhurbaşkanları var. 17 yıldır istedikleri kanunu, kararnameyi çıkardılar, istediği genel müdür, müsteşar, valiyi tayin etti. 17 yıldır istediğini yaptı, mangalda kül bırakmadı. 17 yılın sonunda nasıl oldu da millet soğan kuyruğuna girdi. Bunu soracaksınız” dedi.

Meydandaki Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) grubunu gören ve onlara seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, “Hak arayanları da, emeklilikte yaşa takılanlar için elbette adalet. Size ne dediğini biliyorsunuz değil mi? Hak arayana ‘türedi’ dedi. EYT’li arkadaşlarıma soruyorum, ‘türedi’ diyenlere oy verecek misiniz? Kendi vatandaşına, hak arayan vatandaşı talepte bulunuyor, ’emeklilikte yaşa takıldım, benim sorunuma çözüm getir.’ Gayet doğal, ne desin vatandaş derdini söylüyor, vay sen bunu nasıl söylersin ve ‘türedi’ diye söylüyor” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz