Kınalı Eller’den Dr. Şevkin’e tam destek

Adını Türkiye’ye duyuran Kınalı Eller Kadın Hareketi Başkan ve üyeleri CHP Adana Milletvekili Adayı Dr. Müzeyyen Şevkin’i çalışma ofisinde ziyaret etti

Kınalı Eller’den Dr. Şevkin’e tam destek

2 yıl önce üniversite mezunu değişik meslek grubundan 14 kadının bir araya gelerek kırsaldaki bir çok kadının üretimin her alanında olmasını sağlayan ‘Kınalı Eller Kadın Hareketi’, CHP Adana Milletvekili Adayı Dr. Müzeyyen Şevkin’e tam destek verdi. 
İlk durak olarak belirledikleri Salmanbeyli’de kooperatif kuran, köyün sesini Türkiye’ye duyuran, yerel kültürü, toprağı, tarım ürünlerini, yemeklerini koruyan, köy turizmi oluşturan, köyü gastronomi köyü haline getiren Kınalı Eller Salmanbeyli Kadın Kalkınma Kooperatifi Başkanı, Ziraat Mühendisi Hüsniye Gül ve arkadaşları, Dr. Şevkin’i çalışma ofisinde ziyaret etti.
KADINLAR, HAYATIN HER ALANINDA OLMALI
Büyük emek ve mücadele sonunda milletvekili listesinin seçilebilir bir yerinden sıralamaya giren Dr. Müzeyyen Şevkin’e arkadaşları adına çiçek sunan Hüsniye Gül, kadınların hayatın her alanında daha çok temsil edilmesini istediklerini söyledi.  Siyasi görüş ayrımı yapmaksızın kırsalda, kooperatiflerde, siyasette, ekonomide, eğitimde, sağlıkta kadın adının olmasını istediklerini, Dr. Şevkin’in de seçilebilecek bir milletvekili olmasından duydukları mutluluğu paylaşan Gül, Kınalı Eller Kadın Hareketi’nin kadınların kalkınmasını amaçladığını vurguladı.


banner625
ŞEVKİN, GURUR DUYDU
Salmanbeyli köyünün güçlü kadınlarının önemli bir projede yer alması nedeniyle bir kadın olarak mutlu olduğunu ifade eden CHP Adana Milletvekili Adayı Dr. Müzeyyen Şevkin ise kadınların üretime daha çok katılarak yeteneklerini ortaya koymaları ve kazanç sağlamalarının gururunu yaşadığını dile getirdi.
KADIN OLMADAN DEVRİM OLMAZ
Tüm Türkiye’de marka olma yolunda hızla ilerleyen kadınları kutlayan ve verdikleri destek için onur duyduğunu ifade eden Dr. Şevkin, “Kadınların öncü rolü Türkiye’yi mutlaka olumlu yönde değiştirecek. Milletvekili olduğum andan itibaren tüm kadınlarımız için çalışacağım. Kadın olmadan devrim olmaz” diye konuştu. Kınalı Eller Kadın Hareketi, daha sonra Dr. Şevkin’e çiçek sundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz