Köy muhtarlarına bilgilendirme toplantısı

Sarıçam Belediyesi yeni büyükşehir kanunu ile birlikte mahalle statüsü kazanan ilçeye bağlı 30 köyün muhtarı ile bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Köy muhtarlarına bilgilendirme toplantısı

banner625

Sarıçam ilçesinin mahallesi statüsünü kazanan köylerin muhtarları ile Sarıçam Belediyesi encümen salonunda toplantı gerçekleştirildi. Sarıçam Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Kocadurmuş ve Yazı İşleri Müdürü Bülent Yavuz, ilçeye bağlı köy muhtarları ile bir toplantı yaptı. Toplantıda konuşan Başkan Yardımcısı Mustafa Kacadurmuş, bir süre TBMM tarafından kabul edilen Büyükşehir Belediye kanunu ile tüm köylerin mahalle statüsüne kavuştuğunu hatırlattı. 2014’en itibaren bu köylerin tüm hizmetlerini ilçe ve büyükşehir belediyesinden alacaklarına dikkat çeken Kacadurmuş, bundan sonra yapılması gerekenler hakkında  şunları söyledi: “Şimdiden bir hazırlık çalışması yapıyoruz. Yasanının verdiği yetki ile köyler tüzel kişiliklerini yitirdi ve mahalle statüsü kazandılar. Bu nedenle kamuya ait hizmetlerin ve varsa binaların ilgili mal varlıklarının sayım ve devri yapılacak. Muhtarlarımıza yasal süreyi hatırlatarak, bundan sonra neler yapılması gerektiği hakkında bilgi verdik.”

Daha sonra muhtarlar köylerdeki faaliyetler hakkında bilgi verdi. Muhtarlar bundan sonra köylerin sorunlarını il özel idaresi yerine belediyeler ile çözeceklerinin farkında olduklarını bu konuda alacakları hizmetin miktarını ve kalitesinin daha iyi olmasını umduklarını belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2013, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz