Köylere Ayhan Barut çıkarması

CHP Adana Milletvekili Adayı Ayhan Barut, doğup büyüdüğü Karataş köyleri ile Yüreğir'in kırsal yerlerinde seçim çalışmasını sürdürdü

Köylere Ayhan Barut çıkarması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Adayı Ayhan Barut, 24 Haziran seçimleri için ovadan kırsala ayak basılmadık yer bırakmıyor. 

24 Haziran seçimlerinde halkın iktidarını kurmak için yüksek tempoyla çalışmalarını sürdüren Ayhan Barut, dün de doğup büyüdüğü Karataş köyleri ile Yüreğir'in kırsal bölgesinde üretici köylüler ve hemşehrileriyle buluştu. Büyük ilgi gören Ayhan Barut, çiftçi ve köylü bir ailenin çocuğu olarak üreticiler her koşulda yanında olduğunu belirterek, "Artık köylümüz, üreticimiz yalnız değildir. Yüksek üretim maliyetleri altında ezilen, ürettiğinden para kazanamayan çiftçilerimizin temsilcisi olarak parti ayrımı yapmaksızın tüm gücümle çalışacağım" dedi. 

İLK ÖNCE YÜREĞİR KÖYLERİNİ DOLAŞTI

24 Haziran'da parlamentoda çoğunluğu sağlamak ve Muharrem İnce'nin de Cumhurbaşkanı olması için çalışmalarını gece gündüz demeden hem merkezde hem de kırsal ve ova köylerinde sürdüren Ayhan Barut, dün de sabahın erken saatlerinde Yüreğir ve Karataş'ın köylerini dolaşıp destek istedi. CHP Adana Milletvekili Adayı Ayhan Barut ve Onur Akpınar, Milletvekili Aday Adayı Murat Öztanrıöver, CHP Yüreğir İlçe Başkanı İsmet Yüksel, kadın ve gençlik kollarından partililerle birlikte ilk olarak Düzce (Gemisüra) köyünde çiftçiler ve yurttaşlarla buluştu. Çotlu, Esenler, Büyükkapılı, Kütüklü, Yahşiler ve Abdioğlu'nda üretici köylülerle bir araya gelen Ayhan Barut ve beraberindekiler, çiftçilerin sorunlarını dinledi. 

banner625

KARATAŞ'IN 8 KÖYÜNDE BÜYÜK İLGİ

Abdioğlu'nda yaşamını yitiren Fuat Çertmek ve Fatma Toprak'ın evlerine giden CHP kadroları, yakınlarına başsağlığı ve sabır dileyerek dua etti. Yüreğir'in hemen ardından aynı gün Karataş ovasına geçen Ayhan Barut ve Murat Öztanrıöver, Karataş İlçe Başkanı Oben Ersan Aygün ve Millevekili Adayı Oya Tekin ile birlikte Yemişli köy kahvesinde üreticilerin sorunlarını köylülerle birlikte masaya yatırdı. Terliksiz, Topraklı, İsahacılı, Kiremitli ve Hacıhasan köylerini gezen Ayhan Barut, Çavuşlu'da esnafı ziyaret edip iftar yaptı. İftar sonrası Karagöçer'e geçip tarım işçileri ve köylülerle buluşan Barut, seçimden sonra da aynı kararlılıkla üreticilerin yanında olacağını vurguladı. 

ÇİFTÇİLERE AYRIMSIZ DESTEK SÖZÜ

Doğup büyüdüğü topraklarda olmanın mutluluğunu yaşayan ve gittiği her yerde büyük ilgiyle karşılanan Ayhan Barut'a hemşehrileri sevgi gösterisinde bulundu. Karataş köylerinde arkadaşları ve akrabalarıyla da karşılaşan Barut, herkesle tokalaşıp gösterilen ilgiye teşekkür etti. Çiftçilik yapan bir köylü çocuğu olduğunu, ziraat mühendisi olarak üreticilerin her zaman yanında yer aldığını aktaran Ayhan Barut, "Tarımsal üretimin önündeki tüm engelleri sizin de desteğinizle 24 Haziran'dan sonra ortadan kaldıracağız. Çiftçinin üretim maliyetleri en aza indirilecek, mazot 3 lira olacak ve üreticilerimiz yeterince desteklenecek. Bugün topraktan kopma noktasına gelen çiftçilerimiz halkın iktidarında gülecek. Çiftçilerimiz hem üretecek hem de kazanıp rahata ulaşacak. Söz veriyorum, çiftçinin her türlü sorununa sahip çıkıp çözmek için kanımın son damlasına kadar mücadele edeceğim. Üretici köylülerimin emrindeyim. Parti ayrımı gözetmeden kapım ve telefonlarım 24 saat açık olacak" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz