M. Şükrü Erdinç'ten Çanakkale mesajı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Çanakkale Zaferi’nin tarihin gördüğü en büyük zaferlerden biri olduğunu belirterek, “Çanakkale’de ortaya konulan mücadele ve kazanılan zafer eşsiz bir destandır. Bu destanı yazan Mehmetçiklerin, gazilerin ve şehitlerin her birini rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum” dedi.

M. Şükrü Erdinç'ten Çanakkale mesajı


banner625

 

Mukaddes vatan topraklarının müdafaası için canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerin hiçbir zaman unutulmayacağını da belirten Milletvekili Erdinç, Çanakkale Zaferi’nin bir hürriyet ve istiklal meşalesi olarak yanmaya devam edeceğini ifade etti.

 

Çanakkale’de kazanılan eşsiz zaferin, şanlı bir milletin küllerinden yeniden doğmasına vesile olduğunu kaydeden Erdinç, mesajının devamında şunları söyledi, “Çanakkale Zaferi, vatanseverlik, fedakarlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir destandır. Hiçbir cephe, hiçbir savaş Çanakkale kadar tarihin akışını bütünüyle değiştirmemiştir. 18 Mart Şehitler Günü’nü, şehitlerimizin aziz hatırasını anmak, geçmişte yaşananlardan ibret çıkarmak için bir vesile kabul ediyoruz. Çanakkale’de ortaya konulan istiklal mücadelesi eşsiz bir destandır. Bu destanı yazan Mehmetçiklerin, gazilerin, şehitlerin her birini rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyor, Adanalı hemşehrilerime selamlarımı sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2013, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz