MHP Adana'da çalışmalara başlıyor

​Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş, “Adana İl Teşkilatı olarak, sorumluluk bölgemizdeki tüm yerlerde ‘evet’ sonucunun en güçlü şekilde tecelli etmesi için bütün hazırlıklarımızı yapmış bulunuyoruz.” dedi.

MHP Adana'da çalışmalara başlıyor

Yusuf Baş, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda 6771 sayılı kanunla kabul edilen anayasa değişikliğini sağlayacak olan halk oylamasına ilişkin tarihin 16 Nisan 2017 olarak belirlendiğini hatırlattı. Baş, uzun süredir üzerinde tartışılan ve ‘Yürütme yetkisinin’ Cumhurbaşkanı tarafından kullanılmasına imkân veren yeni sistemin ülkeye ve millete yeni müspet ufuklar açmasını diledi.

16 NİSAN’DA MİLLET KONUŞACAK
Başkan Baş, konuya dair açıklamasında “Milletimizin tümünü ilgilendiren mesele, Meclis’te ve basın üzerinden kamuoyunda günlerce tartışıldı. Halkımız bu süre içerisinde değişik görüşleri dinledi. Söz konusu anayasa değişikliğini içeren hususları, kuşkusuz seçim süreciyle birlikte, vatandaşlarımıza daha yakından anlatma imkânı bulunacaktır. 16 Nisanda herkes susacak, asıl yetkinin sahibi millet konuşacaktır. O tarihte sandığa yansıyacak irade, milletin tercihi olacaktır ve bundan kimse korkmamalıdır. Milletimizin tercihine saygı esastır, esas olmalıdır.” şeklinde konuştu. 

banner625
BÜTÜN HAZIRLIKLARIMIZI YAPTIK
Yusuf Baş “Meselelere her zaman feraset ve basiret gözüyle bakan büyük devlet adamı Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin tarihi bir sorumluluk ve yük alarak başlattığı bu sürecin sonunda yapılması düşünülen değişiklik, bir şahıs veya kurum için değil, Yüce Türk milleti içindir. Ülkücü-Türk milliyetçileri o nedenle ‘Devletimizin ve milletimizin bekası için evet’ demektedir. Bizler de Adana İl Teşkilatı olarak, sorumluluk bölgemizdeki tüm yerlerde ‘evet’ sonucunun en güçlü şekilde tecelli etmesi için bütün hazırlıklarımızı yapmış bulunuyoruz.” açıklamasında bulundu.

SOSYAL MEDYA UYARISI
MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, bazı uyarılarda da bulunarak “Bu seçim, ülke ve millet olarak gerek içeride, gerekse dışarıda türlü musibetlerle uğraştığımız bir döneme denk gelmektedir. O sebeple, bu süreçte herkes daha fazla sorumlu davranmalı, birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek, iç barışı yaralayacak söz ve eylemlerden uzak durulmalıdır. Özellikle sosyal medya mecralarında kullanılacak her sözcük, her görsel, sonucu düşünülmeden paylaşılmamalıdır. Provokatör ajanların yaptığı paylaşımlara asla itibar edilmemeli, kişisel tercihler ne olursa olsun, birbirimize hoşgörü, sevgi ve saygıdan taviz verilmemelidir.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz