banner641

MHP Kızıldağ'da meydan okudu

Ünlü sanatçı Mustafa Yıldızdoğan’ın Zafer Bayramı vesilesiyle Kızıldağ yaylasında verdiği ve on binlerin izlediği konserde Toros Dağları “Ne mutlu Türk’üm diyene’ sözleriyle yankılandı.

MHP Kızıldağ'da meydan okudu
 

Ceyhan Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Hüseyin Sözlü’nün katkılarıyla Karaisalı Belediye Başkanı Babacan Durak ve MHP Karaisalı İlçe Başkanlığı’nın birlikte düzenlediği konser büyük coşkuya sahne oldu.

MHP Adana İl Başkanı İzgioğlu, “Gelecek sene 30 Ağustos’u burada büyükşehir belediye başkanımız ve 15 ilçe belediye başkanımızla kutlayacağız” dedi.

Milletvekili Yılmaz, Arap ülkelerinde kan ve gözyaşı akıtan projenin eş başkanının Başbakan Tayyip Erdoğan olduğuna dikkat çekti.

Ceyhan Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Hüseyin Sözlü, Adana’nın tamamına talip olduklarını söylerken, spora siyaset bulaştıranlara tepki gösterdi.

MHP Kızıldağ’da meydan okudu!

ADANA – Karaisalı Belediyesi’nin ve MHP Karaisalı İlçe Teşkilatının birlikte düzenlediği, Ceyhan Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Hüseyin Sözlü’nün katkı sunduğu geleneksel Kızıldağ Şenliklerinde sahne alan Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Mustafa Yıldızdoğan hayranlarına unutulmaz bir konser verdi.

İZGİOĞLU’NUN KONUŞMASI

Kızıldağ  yaylasında  Lahanalık bölgesinde verilen konser, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. On binlerce vatandaşın sığmadığı alanda çoğu kişi konseri dağ  yamaçlarından izledi. Zafer Bayramı vesilesiyle gerçekleştirilen on binlerin izlediği konserde Toros Dağları “Ne mutlu Türk’üm diyene’ sözleriyle yankılandı.

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, konserde yaptığı konuşmada, AKP hükümetinin Türkiye’yi parçalanma sürecine sokan politikalarına dikkat çekti, “Artık ihanet öyle bir hale geldi ki bölücü terör örgütü dağlarda kutlama yapıyor. Neyi kutluyorlar biliyor musunuz; askerlerimizi polislerimizi ilk şehit ettikleri günü kutluyorlar, ilk katliamlarını kutluyorlar. Ama yandaş basın ihaneti gizliyor. Şu anda burada meydanın dışında bir de etrafımızdaki dağ yamaçlarında konseri izleyen vatandaşlarımız var. Ama siz onları göremiyorsunuz. Çünkü orası karanlık. Ama projektörler çevrildiğinde oralarda oturan izleyicileri görebiliyorsunuz. AKP hükümeti de böyle yapıyor. Yandaş Basını almış yanına, gerçekleri gizliyor” dedi.


ALAYINI KAZANACAĞIZ

AKP hükümetinin Mısır ve Suriye için demokrasi çırpınışını da hatırlatan İzgioğlu, “Sen Mısır'ı Suriye’yi bırak ta Doğuya, Güneydoğuya bak. Ülke elden gidiyor ülke!.. Demokrasiden bahsedenlere sesleniyorum. Bir çok belediye başkanı PKK’ya yardım ve yataklık etmekten gözaltına alındı. Ama hepsini geri bıraktılar. O gün sayın genel başkanımız ‘bunları neden bıraktınız?’ diye soruyor. ‘Eğer biz bunları makamlarına geri göndermeseydik barışa köstek olurdu’ diye cevap veriyorlar. Peki Adana Büyükşehir Belediye Başkanı 3.5 yıldır görevinden uzak tutuluyor; bu nasıl demokrasi oluyor. Bölücü terör örgütüne barış isteyen zihniyetin neden Adana’ya kin ve nefreti devam ediyor? Ama inanın bu millet bu ihanetin hesabını sandıkta soracaktır” diye konuştu. Adana’da 92 aday adayının hepsinin aday gibi çalıştığını belirten İzgioğlu, hepsine teşekkür ederken “30 Mart 2014’te belediye başkanlarımızı ve meclis üyelerimizi seçeceğiz. Ama bir şey daha var. Türkiye tarihinin en önemli seçimini yapacağız. Bu seçim sonucunda Türkiye’nin kader seçimi olacaktır. Hep söylüyorum. Nefsimizi bir kenara bırakacağız. Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekası için önümüzdeki seçimlere hazırlanacağız. O yüzden hepimize sorumluluklar düşüyor. Burada şunu ifade ediyorum ki, “Allah nasip ederse, gelecek sene 15 ilçe ve Büyükşehir belediye başkanımızla burada 30 Ağustos zafer Bayramı'nı birlikte kutlayacağız” mesajı verdi.


banner560
SEYFETTİN YILMAZ’IN KONUŞMASI

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ise yaptığı konuşmasında, AKP hükümetine destek veren vatandaşları yeniden düşünmeye davet etti. Yılmaz  şunları söyledi: “Bugün İslam coğrafyasına bakıldığında her tarafta göz yaşı ve katliamlar var. Mevcut iktidar yaklaşık 10 yıl önce televizyonlara çıkıp BOP’un Eş başkanı olduğunu söylemişti. Diğer eş başkan kim idi? ABD. Yıllardır Arap baharını getiriyoruz diyenlerle sayın Başbakan bu ülkelere seferlere çıktı. Milletimiz de güzel şeyler olacak diye bu iktidara destek verdi. Bu gün hangi noktaya geldik değerli hemşerilerim? Bunların çok iyi bilinmesi gerekiyor. 10 yıl önce Irak’a demokrasi getireceğiz diyenler, Irak’ta 10 yıldır Müslüman kanı dökülüyor. 250 bin Irak’lı Müslüman kadına ABD’li askerler tarafından tecavüz edildi, 35 bin Müslüman bacımız dinimizde en büyük günahlardan olan kendi canına kıymaya kadar gitti. Demokrasi getiriyoruz diyenler, bu gün Mısır’da, Suriye’de Müslüman kanı döküyor. İlkemizde ise devletin egemenlik hakları bölücü terör örgütüne terk ediliyor. Bunlar fiilen görülüyor. Artık iş işten geçmeden ‘Burada bir sorumluluğumuz var mıdır’ diye kendi kendimizi sorgulamamız gerekiyor.”

HÜSEYİN SÖZLÜ’NÜN KONUŞMASI

Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Hüseyin Sözlü, Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nun Malazgirt Zafer şiirini okuyarak başladığı konuşmasında “Ağustos ayı Türklerin Zafer ayıdır, büyük komutan 1071’de Türklere Anadolu’nun kapısını açmıştır. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ise 26 Ağustos’ta Büyük taarruzu 30 Ağustos 1922 Başkomutanlık Meydan Muharebesini başlatarak Anadolu’nun Türklerin ebedi yurdu olduğunu ilan etmiştir. Büyük Taarruzun yıl dönümünde büyük önder Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi rahmet ve özlemle anıyorum” dedi.


Başkan sözlü,  bir hafta önce AKP’nin yapmış olduğu ve sözde geleneksel Kızıldağ Güreş Festivali’ni yapanların boş durmadığını ve iftiraların devam ettiğini söyleyerek “Karaisalı’nın Kızıldağ Yaylası’nda her yıl geleneksel olarak yapılan Kızıldağ Güreş Şenliklerine bu yıl alternatif çakma bir güreş tertiplendi. Zopçuk zihniyetli bir milletvekili bizimle ilgili Kızıldağ Güreşleri’ne siyaset bulaştırdığımızı söylemiş. Geçen yıl ve bu yıl yapılan güreşlerde elini cebine atmadan devlet kesesinden “güreşlerin ağası’ olan birinin ‘Spora siyaset bulaştı’ demesi abestir. Oysa benim Ceyhan Belediyespor kulübümüz bünyesinde grekoromen, serbest ve işitme engelliler olmak üzere üç branşı olan güreş şubem var. Yaklaşık 200’e yakın sporcumuz var. Bununla birlikte Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesiyim. Geçmiş dönemde yine Federasyonumuzun Asbaşkanlık görevini yürüttüm. Ata sporumuza bu kadar emek veren bir belediye başkanı olarak bizim sporu siyasete alet ettiğimizi iddia eden zopçuk zihniyetlilerin ne kadar doğru söylediklerinin ölçüsünü de siz değerli hemşerilerime bırakıyorum” ifadesini kullandı.

İNŞALLAH HİZMET ETMEK BİZE NASİP OLACAK

Başkan Sözlü, Adana’nın tamamına talip olduklarını yineleyerek, “Ceyhan’da üç dönemdir belediye başkanıyım. Hep zora talip olmuşumdur. Ceyhan’da yapılamaz denilen hizmetleri gerçekleştirdik. Bu sefer de bunlar zaten belediyenin görevleri demeye başladılar. Ama onların dediklerine hemşerilerimiz itibar etmedi ve her defasında bizlere görevi tevdi ettiler. Hiç biri zaman halktan kopmadık. İnşallah Adana’nın her bölgesine hizmet etmek, önce cenabı Allah’ın izni ile sonra sizlerin o mukaddes oylarıyla bizlere nasip olacaktır” şeklinde konuştu.

Yerel sanatçılardan halk ozanı Hidayet Özkan, Güneş Dinç, Ali Topak’ın da sahne aldığı konserde Türk Halk Müziğinin ünlü sesi, 17 albüm ile Türkiye’de ve yurt dışında gönüllerde taht kuran Mustafa Yıldızdoğan sahneye çıktı. Yaklaşık bir bucuk saat sahnede kalan sanatçı eski ve yeni albümünden türküleri sevenleriyle birlikte söyledi. Programı Adana Tv ve Bengütürk Tv Canlı olarak verdiler. MHP Mardin İl Başkanı Mehmet Veysi Oğuz, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ali Arslan, ilçe başkanları, belediye başkanları, belediye başkan aday adayları, il genel ve belediye Meclisi üyeleri, Adana Şehit Aileleri Derneği Başkanı Emine Kunt, Türk Ocağı Adana Şube Başkanı Hüseyin  Kuşçu’nun da hazır bulunduğu konseri yaklaşık 25 bin kişi izledi. İl Başkanı İzgioğlu, etkinlik için Karaisalı Belediye Başkanı Babacan Durak’a, Ceyhan Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan A.Aday Adayı Hüseyin Sözlü’ye ve MHP Karaisalı İlçe Başkanı Sezai Yılmaz’a teşekkür etti. Kızıldağ yaylası bugün de geleneksel güreş müsabakalarına ev sahipliği yapacak.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2013, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640