MHP Kozan farkındalık yarattı

Milliyetçi Hareket Partisi Kozan İlçe Kadın Kolları meme kanseri farkındalık ayı münasebetiyle Kozan'ın çeşitli noktalarında vatandaşın yakasına meme kanserinin simgesi olan pembe kurdele taktı

MHP Kozan farkındalık yarattı

MHP KOZAN'DAN MEME KANSERİNE KARŞI FARKINDALIK ÇALIŞMASI

Milliyetçi Hareket Partisi Kozan İlçe Başkanlığı ilçede sürdürdüğü sosyal, kültürel faaliyetlere ara vermeksizin devam ederken çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. MHP Kozan İlçe Kadın Kolları tarafından meme kanseri farkındalık ayı münasebetiyle Kozan'da çeşitli noktalarda esnaflar ve vatandaşlara farkındalık kazandırmak ve meme kanseri konusunda bilinçlendirmek amacıyla pembe kurdele takıldı. MHP Kozan İlçe Kadın Kolları Başkanı Nur Figan Menteş öncülüğünde sürdürülen çalışma vatandaşın takdiri ile karşılandı.

BAŞKAN ATLI'DAN TAM DESTEK


banner560
MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı ise kadın kollarının bu faaliyetinin anlamlı olduğunu aktarırken bu çalışmanın Türkiye’de görülme sıklığı son 20 yılda 2,5 kat artan meme kanserine karşı kadınları bilinçlendirmeyi hedeflediğini ifade ederken "Kozanlı kadınlarımızın meme kanserine karşı farkındalığının artmasını, kanserin bir son olmadığını erken teşhis ile hayatta kalma şansının yüzde 95 olduğunu bilmesini istiyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621