MHP'li Duran Muhtarlar demokrasinin uç beyleridir

Muhtarlar Günü münasebetiyle mesaj yayımlayan MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, “Bu güzide kurum, köylerimizde ve mahallelerimizde halkımızın tercihleriyle yetkilendirilen yine güzide muhtarlarımız vasıtasıyla yerel idare sisteminin ve yerel demokrasinin önemli parçası olmaya devam etmektedir.” dedi.

MHP'li Duran Muhtarlar demokrasinin uç beyleridir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Sertan Duran, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin ayrı bir önem atfettiği muhtarlarımız, demokrasinin uç beyleridir” dedi.

YEREL İDARE SİSTEMİNİN ÖNEMLİ PARÇASI

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, Muhtarlar Günü münasebetiyle yayımladığı mesajda; 19. yüzyılda Osmanlı Devleti döneminde bazı bölgelerde hayata geçirilen, bazı dönemlerde kesintiye uğramasına rağmen günümüzde devam eden muhtarlık kurumunun devlet ile halk arasında çok önemli görevler üstlendiğini söyledi. Zaman içerisinde değişik görev ve yetkilerle donatılan muhtarlık müessesesinin günümüzde de varlığını sürdürdüğünü belirten Duran “Bu güzide kurum, köylerimizde ve mahallelerimizde halkımızın tercihleriyle yetkilendirilen yine güzide muhtarlarımız vasıtasıyla yerel idare sisteminin ve yerel demokrasinin önemli parçası olmaya devam etmektedir” ifadesini kullandı.

banner560

BAZEN ARABULUCU BAZEN KİMSESİZE HAMİ

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, mesajını şöyle bitirdi:

“Sorumluluk üstlendikleri mahalle ve köylerde vatandaşlarımızın sorunlarına tercüman olan, yerel yönetimler başta olmak üzere diğer kamu kurumlarına rehberlik, devlet ile halk arasında köprü vazifesi üstlenen, vatandaşlar arasında bazen arabulucu, bazen kimsesize hamilik eden, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin ayrı bir önem atfettiği muhtarlarımız, demokrasinin uç beyleridir. Vatandaşlarımızın daima saygın bir temsilcisi olarak gördüğümüz, her zaman iyi ilişkiler içinde olduğumuz muhtarlarımızın bu vesile ile Muhtarlar Gününü tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyor, tüm muhtarlarımıza ayrı ayrı selam ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621