banner646

MHP'li Karakaya'ya vatandaş'tan yanıt

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla Adana’ya yapılan haksızlığı dile getirmiş, hükümeti negatif ayrımcılığa son vermeye davet etmişti.

MHP'li Karakaya'ya vatandaş'tan yanıt

MHP’li Mevlüt Karakaya, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın da hazır bulunduğu toplantıda, son 15 yılda Adana’nın kamu yatırımlarından aldığı payın azaldığını resmi rakamlarla ifade etti. Karakaya “Adana 2002 yılında 551 milyon lira kamu yatırımı alırken, sonraki yıllarda inanılmaz şekilde düştü ve en son 2017 yılında 1 milyar olarak yansıdı. Şunu da hemen ifade etmek istiyorum; paranın satın alma gücüne göre bir endeksleme yaptığımızda, bunun karşılığının 1 miyar 800 milyon civarında olması gerektiğini de görüyoruz.” diye konuştu.
Karakaya, “Kamu yatırımlarının illere dağılımlarında adaletsizlikler var. Adana bu alanda ilk sırada. Bununla birlikte en son açıklanan TÜİK verilerine göre, göreli yoksullukta 1. sırada Adana yer almıştır. Genç işsizlikte yine 1. sırada olan Adana'dır. Bu haliyle Adana yatırımda sonuncu, yoksullukta birinci. Bir zamanlar, hani o Türk filmlerinin zengin örneği olarak gösterilen Adana, maalesef yatırımsızlıktan, ilgisizlikten, özellikle negatif ayrımcılıktan dolayı ciddi sıkıntılar çeken bir il hâline gelmiştir.” şeklinde konuştu.

banner560
Bu söylem Adanalılar tarafından takdir görürken, bu kez vatandaş MHP’li Karakaya’ya çağrıda bulundu.
Adana’nın yoksullukta ciddi bir bölge olduğunun resmi rakamlarla da tespit edilmiş olduğunu ifade eden Adanalı, “Sayın Karakaya doğru söylüyor. Tüm sözlemlerine destek veriyoruz. Rica etsek kendi partilisi Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye de Adana’da yoksulların çok olduğunu izah edebilir mi?.Su sayacı değiştiriyor, normalı 40-50 Lira, ASKİ yılı dolanı zorla değiştirtiyor 360 lira. Bu kadar parayı yoksul vatandaş nasıl verecek. Allah için izah edin. Öyle hükümeti eleştireceğim ayaklarıyla partilinizin yaptığını görmezden gelmeyin. Biraz samimiyet istiyoruz. “dediler.
 
 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner626

banner645

cyberturk.biz