MHP'den Yıldıray Arıkan'a protesto

MHP Meclis Grubu, tartışmalı arsa satışını Meclis gündemine almayan Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan’ı protesto etti…

MHP'den Yıldıray Arıkan'a protesto
banner560
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çukurova Belediyesi Meclis Grubu, tartışmalı arsa satışını Meclis’ten kaçıran Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan’ı protesto etti.

MECLİSTE GÖRÜŞÜLSÜN

Başkan Yıldıray Arıkan’ın, Şambayadı mevkiinde yer alan 5300 ada, 16 parselde bulunan 76 bin 754 metrekarelik arsayı sadece bir kişinin katıldığı ihaleyle değerinin altında satma girişimi, Mecliste rahatsızlığa neden oldu. MHP Grubu, kamu menfaati için satış konusunun Meclis’te görüşülmesini istedi.

ARIKAN İTİRAZ ETTİ

Ancak Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan’ın itirazıyla konu gündeme alınmadı. Bunun üzerine Meclis toplantısında söz alan MHP Grup Sözcüsü Azime Kocacık, meselenin sadece Çukurova ilçesinde değil bütün Adana’da gündemi meşgul ettiğini, dolayısıyla böylesine önemli hale gelen sorunun gündeme alınarak görüşülmemesinin çok yanlış olduğunu söyledi.

ARSA SATIŞI ETİK DEĞİL

Azime Kocacık “Arsa satışının adrese teslim olduğu söyleniliyor. Sonra öğreniyoruz ki arsa satışı iptal ediliyor, Biz MHP Grubu olarak bu tür satışların seçime 6-7 ay kala gerçekleştirilmek istenmesini etik bulmuyoruz. Yangından mal kaçırırmış gibi kamuoyunda infiale sebebiyet verecek bu tür hareketlerden belediyemizin uzak durmasını yeğliyoruz” ifadesini kullandı.

SATIŞ HANGİ İHTİYAÇ İÇİN

Kocacık “Yeni hizmet binamız ve asfaltlama harcamaları için size borçlanma yetkisi vermiştik. Bunlar da zaten İller Bankası’na ödenmektedir. Dolayısıyla geriye kalan rutin hizmetler için yapılacak ödemelerin Çukurova Belediyesini sarsacağına ihtimal vermiyoruz” sözleriyle skandal arsa satışının hangi ihtiyaçtan kaynaklandığını sorguladı.

BANKACI BAŞKANA TAVSİYE

Kocacık “Siz bankacısınız. Ödeme dengesini şimdiye kadar oluşturmanız lazımdı.

Yeni dönemde seçilecek sizin veya başka bir başkanın önünü açmak adına bu tür

satışlardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu. Grup Sözcüsü Azime Kocacık, bu kadar önemli bir konunun Meclis gündemine alınmayarak oturuma devam edilmesini “hakaret” olarak kabul ettiklerini belirtti. Bunun üzerine MHP grubu topluca Meclis salonundan ayrılarak Arıkan’ın tavrını protesto ettiler.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2013, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner573

banner572