Milletvekili Küçükcan Çin'de Türkiye'yi anlatacak

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Türkiye Delegasyonu Başkanı ve Dışişleri Komisyonu Üyesi AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Talip Küçükcan, Şangay Uluslararası Araştırmalar Üniversitesi ile Pekin Remnin Üniversitesi'nin daveti üzerine Çin Halk Cumhuriyeti'ne gitti.

Milletvekili Küçükcan Çin'de Türkiye'yi anlatacak
banner560

Milletvekili Küçükcan'ın Çin ziyaretinde Türkiye'deki son gelişmeleri, iç ve dış politikadaki yeni eğilimleri ve FETÖ tehlikesini anlatacak.
‘Çin Türkiye'yi anlamaya çalışıyor’
Milletvekili Küçükcan, yaptığı yazılı açıklamada Çin hükümeti ile Çinli aydın ve yatırımcıların Türkiye'yi anlamaya çalıştıklarını belirterek bu ülkedeki üniversitelerden gelen daveti kabul ettiğini söyledi. 30 Ekim- 3 Kasım tarihlerinde Çin'de bir dizi etkinliğe katılacak olan Milletvekili Küçükcan, önce Şangay Uluslararası Araştrmalar Üniversitesi'nde düzenlenecek geniş katılımlı bir toplantıda Türkiye'nin jeopolitiğini, dış politikada attığı adımları, Suriye ve Irak'taki operasyonlarının amacını, Türkiye-AB ilişkilerinde gelinen aşamayı anlatacak. Milletvekili Küçükcan, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ yapılanması hakkında da bilgi verecek ve Çin'de de faaliyet gösteren bu terör örgütü ile mücadelenin önemine değinecek. Şangay Uluslararası Strateji Enstitüsü'nde de bir konuşma yapacak olan Milletvekili Küçükcan'ın Türkiye'nin stratejik konumunu anlatacağı, özellikle enerji arz ve güvenliği açısından Türkiye'nin önemine vurgu yapacak. Milletvekili Küçükcan, ayrıca Şangay'da kurulu Türkiye Araştırmaları Merkezi yönetimi ile de bir araya gelecek.
‘Pekin Üniversitesi'nde FETÖ yapılanması ve tehdidi anlatılacak’

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner578