Milletvekili Küçükcan, Darbe Girişimini Anlatacak

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Türkiye Delegasyonu Başkanı ve Dışişleri Komisyonu Üyesi AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Talip Küçükcan, darbe girişiminin sebepleri, aktörleri ve muhtemel sonuçlarının anlatılacağı ‘15 Temmuz Darbe Girişimi: Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması’ başlıklı uluslararası toplantıya konuşmacı olarak katılacak.

Milletvekili Küçükcan, Darbe Girişimini Anlatacak
banner560

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile İnsan Gelişimi ve Toplumsal Eğitim Vakfı (İGETEV) işbirliğiyle, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Prof. Dr. Raşit Küçük Konferans Salonu’nda, 27-28 Ekim 2016 tarihlerinde yapılacak toplantıya, dünyanın farklı bölgelerinden sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenler ve kanaat önderi katılacak. Türkiye’nin yaşadığı tecrübe ele alınarak benzer hadiselerin başka ülkelerde de meydana gelmemesi için alınması gereken tedbirler ve bu sürecin aşamaları üzerinde durulacak. 
Toplantıda, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi, hazırlanışı, gerçekleştirilme şekli, Türk halkının sokakları ve meydanları doldurarak girişimi püskürtmesi ve sonrasında yaşananlar açısından üzerinde detaylı bir şekilde çalışılması ve analiz edilmesi gereken, tarihin önemli dönüm noktalarından biri olduğuna dikkat çekilerek, bu girişimin başarılı olması ile püskürtülmesi arasındaki ince çizgi, Türkiye ve içerisinde bulunduğu coğrafya kadar bölge üzerinde hesaplar yapan batılı güçler açısından da bir kırılma noktası olduğu anlatılacak. 
Ayrıca, 15 Temmuz gecesine ait fotoğrafların yer aldığı fotoğraf sergisinin yanı sıra katılımcılara görsel olarak da tanık olabilecekleri kısa filmler gösterilecek. 
Öte yandan, darbe girişiminin Türkiye dışında nasıl algılandığı temalı oturumda ise muhtemel yanlış anlaşılmalar ve eksiklikler karşılıklı olarak müzakere edilecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner578