Milletvekili Küçükcan 'Terör küresel bir tehdittir'

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Türk Heyeti Başkanı ve Adana Milletvekili Prof. Dr. Talip Küçükcan terörün küresel bir tehdit ve tehlike olduğunu belirtti.

Milletvekili Küçükcan 'Terör küresel bir tehdittir'

Uluslararası Terörizmle Mücadele Parlamenter Konferansı'na katılmak üzere Rusya'nın St Petersburg şehrine giden Milletvekili Küçükcan, Türkiye'nin ciddi terör tehdidi ile karşılaştığını ve mücadelesini sürdüreceğini belirtti. Milletvekili Küçükcan konferansta Türkiye'nin PKK ve DEAŞ ile mücadelesine değineceğini, terörün bölgesel ve küresel güvenliğe yönelik tehditlerine işaret edeceğini belirterek çok boyutlu işbirliğinin altını çizeceğini belirtti.

Milletvekili Küçükcan terörle mücadelede samimiyet ve işbirliğinin zaruri olduğunu belirterek bunlar olmadan bölgesel ve küresel istikrarın sağlanamayacağını söyledi. PYD/YPG gibi örgütlerin de siyasi boşluktan yararlanarak etnik temelli bölünmelere yol açabileceğine dikkat çeken Milletvekili Küçükcan terörün sınır tanımadığını ve bunun son örneğinin Londra'da görüştüğünü ifade etti.

banner625

Milletvekili Küçükcan terörle mücadele kapsamlı bir stratejinin gerektiğini belirterek "Eğer insanlığı ve medeniyeti tehdit eden terör tehditlerine karşı başarılı olmak istiyorsak terör örgütlerini besleyen kaynakları kurutmak zorundayız. Siyasi istikrarı sağlamayı çalışmanın yanında terörün ekonomik kaynaklarını ortadan kaldırmak, örgütlere insan devşirilmesini engellemek, istihbarat paylaşımı yapmak ve özellikle terör örgütlerini araç olarak kullanmaktan kaçınmak gerekir" dedi. 
Milletvekili Küçükcan Uluslararası Terörizmle Mücadele Parlamenter Konferansı'na katılan Türk heyetinin terörle mücadelede ortak ve etkin bir yol haritasının belirlenmesine katkıda bulunacağını belirtti. Heyette AK Parti Milletvekilleri Talip Küçükcan ve Celal Göçer ile CHP Milletvekili Deniz Baykal yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz