Mühendisler, Av. Türkmen’i dostça karşıladı

Av. Elif Doğan Türkmen, HKMO’yu ziyaretinde Çukurova’da sivil toplum örgütleri, odalar ve vatandaşlarla birlikte atılacak adımın başarıları da beraberinde getireceğini vurguladı

Mühendisler, Av. Türkmen’i dostça karşıladıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, Çukurova halkı, sivil toplum örgütleri ve çeşitli dernek ve odalardan samimi destek görüyor.
Çalışmaları kapsamında Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) Adana Şubesi’ni ziyaret eden Av. Türkmen, samimi ve sıcak bir ortamda karşılandı.
Şube Başkanı Hasan Zengin ve Yönetim Kurulu üyelerinin tam kadro hazır bulunduğu ziyarette projelerini anlatan Av. Türkmen, sivil toplum örgütleri ve odaları güçlü olan bir ülkenin hayat standartlarının da yükseleceğini vurguladı.
banner625
Amacının doğup büyüdüğü ve doyduğu Adana’ya hizmet etmek olduğunu ve bu uğurda elini taşın altına koyduğunu söyleyen Av. Türkmen, yerel yönetimlere değecek kadın elinin halkın lehine olacağını söyledi. Belediye başkanlarının halkıyla ve odalarla birlikte geliştirilecek bir yönetim anlayışına sahip olması gereğine işaret eden Av. Türkmen, şunları söyledi:
“Adana’da maalesef tam anlamıyla böyle bir yönetim anlayışı olmadı. Çukurovalı hemşehrilerimiz ne istiyor, ne bekliyor? Tüm bunları irdeleyerek ve proje geliştirerek çalışıyoruz. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı gibi halkın sesine kulak vererek farklı bir belediyecilik anlayışı geliştireceğiz. CHP’nin sadece Çukurova’da değil tüm Adana’da var olan potansiyelini harekete geçireceğimize inanıyoruz. Ezber bozan bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Toplumsal ve sosyal belediyecilik anlayışını hakim kılmak için yola çıktık. Belediye yönetiminin sadece imar, yol, su ve temizlik problemlerinin çözümünden oluşmadığını kanıtlamak istiyoruz. Sadece fiziki değil toplumsal belediyecilik adına güzel örnekler sunacağız. Tüm kent dinamikleriyle birlikte hareket edeceğiz.”
Nüfusun yarısının kadın olduğu bir ülkede yerel yönetimlerde kadının adına daha çok yer verilmesinin önemine dikkat çeken Av. Türkmen, “Kadın duyarlılığına sahip bir kadın olarak yola çıktım. Ekip çalışmasına inanan bir insan olarak Çukurova’yı hak ettiği yerlere ulaştıracağımıza inanıyorum” diye konuştu.

DOSTÇA KARŞILADILAR
Ziyaretinden ötürü Av. Türkmen’e teşekkür eden ve başarılar dileyen HKMO Adana Şube Başkanı Hasan Zengin ise Adana’nın her yönüyle avantajlı bir şehir olduğunu ancak hak ettiği yerde olmadığını söyledi. Adana’da algıların değişmesini istediklerini ifade eden Zengin, “Göreve gelecek kaliteli yerel yöneticiler Adana’da çok önemli işler başarabilir. Adana’nın geriye gidişinde hepimizin sorumluluğu var. Belediye başkanlarının odalar, sivil toplum örgütleri ve vatandaşla yürüteceği ortak çalışmalar kendilerine başarı kazandırır” dedi.
“Adana’da kadın belediye başkanı görmek güzel olur” diyen Zengin, HKMO’nun yapacağı geniş katılımlı toplantılarda Av. Türkmen’i de aralarında görmek istediklerini kaydetti. Av. Elif Doğan Türkmen’i dostça karşılayan HKMO Yönetim Kurulu Üyeleri de kadınların yerel yönetimlerde vatandaşların menfaatine olan işlere ağırlık vereceğine inandıklarını söylediler.
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2013, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz