"Nevruz, barış, huzur ve mutluluğa vesile olsun"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Nevruzun insanlığa ve dünyaya barış, huzur ve mutluluk getirmesi temennisinde bulundu.

"Nevruz, barış, huzur ve mutluluğa vesile olsun"

CHP İl Başkanı Ayhan Barut Bahar bayramı olarak kutlanan “Nevruz” dolayısıyla yayımladığı mesajında Nevruz’un yüzyıllardır insanlar büyük anlam taşıyan özel bir gün olduğunu vurguladı. Nevruz’la kış mevsiminin sona erip, doğanın yeniden canlandığı bahar mevsiminin geldiğini belirten Barut, Nevruzla birlikte insanların umutlarının tazelendiğini kaydetti.

banner560
Toplumdaki kutuplaşmanın, ayrışmanın hiç olmadığı kadar arttığına işaret eden Barut, Nevruz’un gerek Türkiye’nin gerekse dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu “Barış” ortamının tesis edilmesi konusunda bir başlangıç olması temennisinde bulundu.

Barut, “Bu yıl da diğer Nevruzlarda olduğu gibi yaşama, mutluluğa, huzura, barışa, insanlığa dair umutlarımızı tazeliyoruz. Daha yaşanabilir bir ülke ve dünya özlemimizi gerçeğe dönüştürme mücadelesinde Nevruzun bir başlangıç olması, toplumdaki ayrışmanın son bulmasına, birlik-beraberlik duygularının güçlenmesine vesile olması dileğiyle halkımızın ve insanlığın Nevruz’unu kutluyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz