Orhan Sümer öğrencilerle

CHP Adana Milletvekili Orhan SÜMER, Öğrencilere İyi Tatiller diledi.

Orhan Sümer öğrencilerle

CHP Adana Milletvekili Adayı Orhan Sümer, “ İktidarı boyunca eğitim politikalarını sürekli değiştiren AKP, en değerli varlığımız olan çocuklarımızı deneme tahtasına çevirmiştir. Cumhuriyetin kurduğu eğitim kurumlarının içini boşaltmıştır. Dar gelirli ailelerin çocuklarının nitelikli eğitim olanaklarını ellerinden almıştır. Eğitimin niteliğindeki düşüş, öğrencilerin ve velilerin daha iyi bir gelecek hayallerini boşa çıkarmıştır. Aileler ve gençler için bu durum, büyük bir umutsuzluğa sebep olmaktadır. İyi ve kaliteli eğitim, yüksek gelirli dar bir azınlığın ayrıcalığı haline gelmiştir. Parasız ve nitelikli okulların oranı azalırken, velilerin gereksinim duymadığı okulların sayıları hızla artırılmaktadır. Devlet yurtlarının sayısının yetersiz ve kalitelerinin düşük olması nedeniyle, ailelerin eğitim harcamaları artmaktadır. Ekonomik sıkıntı içindeki aileler, çocuklarını okula gönderememektedir. İlimizde okul çağında olan binlerce öğrenci aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla maalesef çalışmak zorun kalmaktadır.” Dedi.

“16 yıllık AKP iktidarında defalarca müfredat değiştirilmiş, sürekli milli eğitim bakanları değiştirilmiş, sınav sistemleri değiştirilmiş, sınav soruları çaldırılmıştır. Birikimleri olan kadrolar adeta yok sayılmış veya tasfiye edilmiştir. Eğitim sendikalarının ve eğitim fakültelerinin görüşleri alınmadan uygulanan eğitim sistemi tamamen çökmüştür. AKP eğitimde sınıfta kalmıştır.” Dedi.

  GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ ÇOCUKLAR…

banner625
 CHP Adana Milletvekili Adayı Orhan Sümer, “Bugün karne alan yaklaşık 18 milyon öğrencimize iyi tatiller diliyorum. Ayrıca, tüm zorluklara rağmen çocuklarımızı Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, yetiştiren tüm öğretmenlerimize de saygı ve sevgilerimle teşekkür ediyorum .” Dedi.

CHP İKTİDARINDA EĞİTİMDE YENİ BİR ANLAYIŞ

• Parasız ve nitelikli eğitim ilkesini herkes için hayata geçireceğiz. • Eğitimi tüm bileşenleri kapsayarak yeniden tasarlayacağız. Öğretmenleri, sendikaları, öğrencileri, velileri ve aile birliklerini katılımcı ve demokratik bir eğitim modelinde bir araya getireceğiz. • Eğitim sistemini 1 yıl okul öncesi, 8 yıl ilköğretim, 4 yıl ortaöğretimden oluşan 1+8+4 modeliyle yeniden yapılandıracağız. • Tam gün eğitime geçeceğiz. • Birleştirilmiş sınıf uygulamasına son vereceğiz. • Çağdaş, demokratik, laik ve bilimsel bir müfredat oluşturacağız • İhtiyaç olan bölgelerde kapatılan köy okullarını yeniden açacağız. Zorunlu haller dışında taşımalı eğitim uygulamasına son vereceğiz.  • Mevsimlik çalışan ailelerin çocuklarının, Gezici Okul Modeli ile eğitim ve öğretimden geri kalmalarını engelleyeceğiz.

 • Tüm öğrencilerin okula gidiş gelişlerinde toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanmalarını sağlayacağız. • Öğrencilerin dengeli ve sağlıklı beslenmeleri amacıyla kahvaltı ve öğle yemeklerini ücretsiz olarak karşılayacağız. • Her ne ad altında olursa olsun velilerden para toplanmasına izin vermeyeceğiz.

 • Okul ve yakın çevresinde güvenliği sağlayıp her türlü suistimal ve şiddeti önleyeceğiz. • Tüm okullara öğrenci sayısını dikkate alarak ihtiyaç doğrultusunda en az 1 kadrolu güvenlik ve 1 temizlik görevlisi atayacağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz