banner654

'Ortak akıl' söylemine tepki

AKP'li Anakent Belediye Meclis Üyesi Abdullah Doğru, Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz'ın, “Kenti ortak akılla yönetiyoruz” söylemine tepki gösterdi. Söylemle 'ortak akıl' yaratılamayacağını söyleyen Doğru, meclis komisyonlarının saygınlığının zedelenmemesini istedi.

'Ortak akıl' söylemine tepki

banner625
Belediye hizmet binasında toplanan meclis üyeleri, Karahan'da yapılacak beton santraliyle ilgili tartıştı. Söz konusu yerin ilgili komisyonlarda 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği istemi reddedilince, CHP'li Ahmet Cevdet Yağ, “Meclis üyeleri olarak yatırım yapılması için sürekli bağırıyoruz ama mecliste tersine uygulamalar oluyor” dedi. Yağ'ın ardından kürsüye gelen AKP'li Doğru, Başkanvekili Aldırmaz'ın, “Kenti ortak akılla yönetiyoruz” söylemine tepki gösterdi. Söylemle 'ortak akıl' yaratılamayacağını söyleyen Doğru, meclis komisyonlarının saygınlığının zedelenmemesini istedi. Konu itirazlar üzerine eksikliklerin giderilmesi için tekrar komisyonlara yönlendirildi.
Cemalpaşa Mahallesi'nde belediyeye ait olan ve imarda sağlık alanı olarak görülen adaların 1/5000’lik nazım imar planı değişikliği de tartışmalara yol açtı. Düzenleme yapılırken kentsel bütünlüğün sağlanmasını isteyen AKP'li Doğru'ya yanıt veren Başkanvekili Aldırmaz, “Burada etik olmayan bir durum yok. Kentsel bütünlük için gerekli çalışmalar yapıldı” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Can Çepeltut
Can Çepeltut - 8 yıl Önce

Bu ortak akıl ortaklığının kısıtlı ortakları hep güneş parlar sanıyorlardı. Dosdoğru bir adam olan Sayın Abdullah Doğru balona şimdilik diken tuttu, yarın bir gün diğerleri çuvaldız sokacaktır. Ortak akılmış, peh, külahım bile yutmaz be...

adanallı
adanallı - 8 yıl Önce

sayın doğru bir şeyi kırk defa dersen olurmuş.bu söz gerçekleşsin diye bilbodrlara otobus arkalarına her yere ortak akıl diye yazdırıyorlar.ama sokağa bir mikrofon alın da bir çıkın.ortak akıl ne olarak algılanıyor vatandaşa bir sorun.ortak çıkar,ortak menfeat v.s. bu sözleri bizzat söylüyorlar.kulakrıma inanamadım.bence siz de bir deneyin derim.

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz