banner654

Otogar esnafı Bulut’u bağrına bastı

Yüreğir Otogarı esnafı ve yurttaşlar CHP Adana Milletvekili Adayı Burhanettin Bulut’a yoğun ilgi gösterdi

Otogar esnafı Bulut’u bağrına bastı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili adayı Burhanettin Bulut, Türkiye’nin en önemli sorunlarından birinin işsizlik olduğunu belirterek, bu sorunun CHP iktidarında çözüleceğini, diplomalı işsizliğin sona ereceğini söyledi. “Merkez Türkiye” projesiyle kademeli olarak 2 milyon 200 bin yurttaşa istihdam sağlanacağını kaydeden Bulut, her yıl 1 milyon yeni iş olanağının yaratılacağını ifade etti.

SEVGİ SELİ

CHP Adana Milletvekili Adayı Burhanettin Bulut, Yüreğir Otogarı’nda esnaf ve yurttaşların yoğun ve sıcak ilgisiyle karşılaştı. Adana’nın ilçelerine yolculuk yapan yurttaşların ve esnafın sorunlarını dinleyen Bulut, Adana'nın ne kadar geri kaldığını görmek isteyenlerin mutlaka Yüreğir Otogarı’na uğraması gerektiğini vurguladı.

Yoksulluktan ve özellikle de işsizlikten yakınan yurttaşlar CHP iktidarında bu sorunların çözülmesini isterken Bulut, CHP iktidarında işsizlikle etkin bir şekilde mücadele edileceğini ifade etti.

DİPLOMALI İŞSİZLİK SONA ERECEK

Diplomalı işsizliğin mutlaka sona erdirileceğini kaydeden Bulut, iş yaşamında güven ve istikrar ortamının sağlanacağını ve her yıl 1 milyon yeni iş olanağının yaratılacağını vurguladı.


banner625
CHP’nin “Merkez Türkiye” projesinin yaşama geçmesiyle birlikte kademeli olarak 2 milyon 200 bin kişiye istihdam sağlanacağına işaret eden Bulut, “Üniversiteden yeni mezun olmuş, iş arayan gençlerimize İŞKUR’a kayıtlı olmaları halinde 540 TL işsizlik desteği sağlanacak. 800 bin lise mezunu işsizimize, istihdam garantili, 9-12 aylık mesleki eğitim verilecek ve kurs boyunca asgari ücret karşılığında ödeme yapılacak. 200 bin üniversite mezununa bilişim ve girişimcilik eğitimleri verilerek iş sahibi olmaları sağlanacak” diye konuştu.

350 BİN ÖĞRETMEN KADROLU OLARAK ATANACAK

Gerçekleştirecek tarım reformuyla her köye bir ziraat mühendisi ve veteriner atanacağını aktaran Bulut, “Bu yolla 18 bin gencimize iş olanağı sağlanacak. Atanamayan 350 bin öğretmen kadrolu olarak göreve atanacak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2015, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz