Özdiş "Açlık sınırının altında maaş olmasın"

Son verilere göre 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının bin 544 lira olarak açıklandığını belirten CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş TBMM’de hükümete, “maaşların yoksulluk sınırının altında kalmasından vazgeçtik, insanlarımızı açlığa mahkum ediyorsunuz. Vicdanlarınız sızlamıyor mu?” diye seslendi.

Özdiş "Açlık sınırının altında maaş olmasın"

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, TBMM’de hükümete asgari ücret ve emekli maaşlarından verginin kaldırılması çağrısını yaptı.
Mecliste söz alan CHP Milletvekili Özdiş, ekonomik verileri değerlendirerek, asgari ücret ve emekli aylıklarının vicdanları sızlattığını ifade etti. Son verilere göre, 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 1.544 lira, yoksulluk sınırı 5.030 lira olduğunu hatırlatan Özdiş, yeni yılda BAĞ-KUR emeklilerinde en düşük maaş 1.303, SSK emeklilerinde 1.535 lira olarak düzenleneceğini ifade etti.

YOKSULLUK DEĞİL AÇLIK

Yeni yılda emeklilere ve asgari ücrete yapılacak zamlarlar ortaya çıkacak rakamların hükümete ne ifade ettiğini soran Özdiş,“Yoksulluğu geçtik, insanlarımızı açlığa mı mahkûm ediyorsunuz? Önünüze gelen her şeye zam yaparken hiç mi vicdanınız sızlamıyor? Herkesin "offshore" hesabı olduğunu mu zannediyorsunuz? Asgari ücret ve emekli aylıklarında vergi yükünü kaldırın. Zaten üç beş kuruş maaşla geçinen vatandaşın maaşından vergi almayın.”dedi.
banner560
 
 
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621