Özdiş: Cumhuriyet, Egemenliğin Kaynağını Ulusta Bulan Anlayıştır

CHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Özdiş, “Kadınlarımız ve Gençlerimiz Cumhuriyetimizin en önemli güvencesidir.” dedi

 Özdiş: Cumhuriyet, Egemenliğin Kaynağını Ulusta Bulan Anlayıştırbanner625

Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Adayı İnşaat Mühendisi Adana eski Milletvekilli İbrahim Özdiş, Cumhuriyetin temellerinin sağlam olduğunu söyledi. İbrahim Özdiş, özgürlük, insan hakları ve demokrasi ile bütünleşen cumhuriyetin en büyük güvencelerinin de kadınlar ve gençler olduğunu vurguladı. Gezi olayları ve ODTÜ’de yaşananları yurttaşların haklarını talep etme özgürlüğü olarak tanımlayan İbrahim Özdiş, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Görülen gerçek odur ki Cumhuriyet değerleri gençlerimizde anlam ve değerini bulmuştur. Cumhuriyet, Egemenliğin kaynağını ulusta bulan anlayıştır. Milli iradeye dayalı devlet düzeninin gerçekleştirilmesidir. Cumhuriyet, gücünü, bu beraberliği oluşturan tüm insanların, hakları, eşitliği ve bütünlüğü ilkesinden almaktadır. Cumhuriyetçilikte esas temel, tebaanın yerini yurttaşın almasıdır. Cumhuriyet Atatürk ve arkadaşlarının mücadele azmi ile halkın buluşması sonucu doğmuştur. Cumhuriyetimize herkes ve herkesimin sahip çıkması gerekir. Varlık nedeni bu cumhuriyet rejimi ile olanların bilmesi gereken bir gerçekte odur ki Cumhuriyet başta kadınlarımız ve gençlerimiz olmak üzere yurttaşlarımıza mal olmuş onların yaşam biçimi olarak benimsedikleri bir yönetim anlayışıdır. Cumhuriyet Özgürlükçüdür, Devrimcidir, Halkçıdır, Laiktir ve çağdaştır. Mustafa Kemal Atatürk başlattığı Milli Mücadele ile doğan yeni Türkiye’de 29 Ekim 1923’de Cumhuriyet ilanını halkımız büyük bir çoşku ile karşılamış ve az zamanda çok büyük işler başarılmıştır. O mücadele yeniden var olmayı başarma mücadelesidir. Her aşaması halkında katkısı ile dokunan ve Mustafa Kemal Atatürk Önderliğinde süren bu başarı önemlidir ve büyük bir başarı öyküsüdür.  Cumhuriyet hepimizindir. Cumhuriyet bayramınızı içtenlikle kutluyorum. Yaşasın Cumhuriyetimiz.”


Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2013, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz