banner641

Özer: Türkiye’de herkes biraz CHP’lidir

CHP Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı ve Meclis üyesi Bekir Sıtkı Özer, ‘Teşkilatlanın. Milli bir kuvvet meydana getirin, kendinizi koruyun ve mürefaa edin. Ben istediğiniz silahları vereceğim. Bu sözler CHP’nin temel taşlarıdır” dedi.

 Özer: Türkiye’de herkes biraz CHP’lidirbanner560
Özer, CHP’nin kuruluşunun 90.yılı dolayısıyla Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında bir konuşma yaptı. ‘CHP tarihi, Türkiye tarihinin eksenidir’ diyen Özer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türk siyasal yaşamı bu eksen etrafında şekillenmiştir. Kuruluşundan bugüne kadar geçen 90 yıl içinde CHP’den izler taşımayan, CHP’den etkilenmeyen kişi ve kurum yok gibidir. Bu nedenle Türkiye’de herkes biraz CHP’lidir. CHP 90 yıl boyunca siyasal, sosyal ve kültürel dönüşümlerin partisi oldu. Emparyalizme karşı ilk kurtuluş savaşını CHP verdi. Modernleşme devrimlerinin, Cumhuriyetin, demokrasinin, sosyal demokrasinin altında CHP’nin imzası vardı. CHP’nin altındaki imza da Mustafa kemal Atatürk’e aitti. Bu nitelikleriyle CHP, bütün dünyada özel bir tutmaktadır.”

CHP’nin siyaset okulu olduğıunu da ifade eden CHP Büyükşehir belediye Başkan aday adayı ve Meclis üyesi Bekir Sıtkı Özer, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Sadece CHP’liler değil, CHP’nin karşıtı siyasetcilerde tarih içinde CHP’den çok şey öğrendiler. Ulu Önder Atatürk partiyi kurarken ‘CHP halkımıza siyasi eğitim vermek için bir okul olacaktır’ demişti ve öyle de oldu. CHP nesiller boyunca topluma siyasi bilinç verdi, siyasetciler yetiştirdi. CHP’ye uzun ömürler diliyorum, Emleği geçen herkesi minnet ve şükranla anıyorum.”
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2013, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640