banner641

Özgümüş: akıllı da olsa dokunma

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji Komisyonu Üyesi Ümit Özgümüş, “akıllı dokunuş uygulamarı”nı kastederek, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’a “Seçime kadar akıllı veya akılsız artık dokunma!” çağrısı yaptı.

Özgümüş: akıllı da olsa dokunma
banner560
Zihni Aldırmaz’ın, yıllardır şehircilik açısından Adana’nın katledilmesinde Aytaç Durak’ın yakın çalışma arkadaşı olduğunu vurgulayan Özgümüş, “Zihni Aldırmaz’ın Adana’da uygulanan hatalı şehircilik uygulamalarında en az Aytaç Durak kadar günahı var. Bu hatalı uygulamalardan dolayı, özellikle kent trafiği yap-boz tahtasına dönüştürülerek içinden çıkılmaz bir duruma geldi.

Aynı yanlış uygulamalar Zihni Aldırmaz başkan vekili olduğundan beri ’akıllı dokunuş’ adı altında, özellikle yol ve kavşak düzenlemelerinde devam ediyor. Yapılan bu düzenlemelerin çok büyük bir kısmı, Adana’ya ilk seçilecek büyükşehir belediye başkanı tarafından yıkılacak ve yeniden düzenlenecektir. Birçok yerde yapılan yol ve kavşak düzenlemeleri trafiği içinden çıkılmaz bir hale getirdiği gibi trafik kazalarına da neden olmaktadır. Plansızlık öyle bir noktaya gelmiştir ki birçok yerde parke ve kaliteli beton yolların üzerine seçim yatırımı olarak asfalt dökülmektedir. Kamu kaynaklarının daha fazla israf edilmemesi için Sayın Aldırmaz’ın yollara ve kavşaklara akıllı ya da akılsız dokunmaması Adana’nın hayrına olacaktır.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2013, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640