banner641

Özgür ‘Belediye bütçesi arttı katı atık bedelleri ödensin’

CHP Seyhan Belediye Başkan aday adayı ve meclis üyesi Fatih Özgür, tüm şehir yasası ile Seyhan Belediye bütçesinin yüzde 30 oranında artış gerçekleştiğini belirterek “Madem bütçemizde artış var, yargı kararı ile iptal edilen katı atık bedellerinin hak sahiplerine ödenmesinde herhangi bir mahsur bulunmamaktadır. Zaman geçirilmeden katı atık bedelleri hak sahiplerine ödenmelidir” dedi.

Özgür ‘Belediye bütçesi arttı katı atık bedelleri ödensin’


banner560

Fatih Özgür, katı atık bedellerinin hak sahiplerine ödenmesine ilişkin Seyhan belediyesi Meclis başkanlığına yazılı bir dilekçe ile başvuru yaptı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Özgür, katı atık bedel tahsilatının yargı kararı ile iptal edildiğini hatırlatarak şunları söyledi:

“İdari yargının verdiği ‘Yürütmeyi durdurma kararları’ uyulması gereken nitelikte kararlardan olup, ayrıca ‘bütünşehir yasası’ denilen değişikliklerle 5216 ve 5393 sayılı yasalardaki değişikliklerle, ilçe belediyelerimizin gelirlerinin de yüzde 30 oranında arttırıldığı, belediye Meclisi’nin 02-09-2013 birleşiminde bizzat Seyhan belediye Başkanı Azim Öztürk tarafından açıklanmıştır. Buna göre esasen yasa hükmü olup, iadesi gereken, iptal öncesi alınan katı atık bedellerinin hak sahiplerine iadesi, Belediye bütçesinde bir sıkıntı da yaratmayacaktır. Bunun içindir ki Seyhan’da oturan ve yürütmesi durdurulup iptal edilen ‘Katı atık bedeli’ ödeyen yurttaşlara, bu ödedikleri bedellerin ödenmesinde bir sakınca ve engel bulunmadığı açıkça görülmektedir.”

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2013, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640