Öztanrıöver: Taşeronlaşma yerine kooperatifleşme

S.S. Akdeniz Kadın Kültür ve İşletme Kooperatifleri Birliğini ziyaret eden 24. Dönem CHP Milletvekili Adayı CHP Çukurova Belediye Başkan A. Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Murat Öztanrıöver, kooperatifler sosyal belediyecilik ve sosyal demokrasinin olmazsa olmazıdır. Çukurova da taşeronlaşmanın önüne kooperatifleşme ile geçeceğiz dedi.

Öztanrıöver: Taşeronlaşma yerine kooperatifleşme

banner625

 

Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Çukurova ilçesinde de ayakta durmakta zorlanan, devamlılığını sağlayamayan birçok kooperatif ve birlik olduğunu belirten 24. Dönem CHP Milletvekili Adayı CHP Çukurova Belediye Başkan A. Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Murat Öztanrıöver, ”Bizim gerçekleştirmek istediğimiz belediyecilik anlayışında ve işleyişinde kooperatif ve birlikler büyük görevler alacaktır. Türkiye’de büyük bir problem haline gelmiş taşeronlaşmanın önüne, kooperatifleşme ile geçeceğiz.  Emeğin çalınmasında araç olarak kullanılan taşeronlaşmaya son verip, emek birlikteliklerinin oluştuğu kooperatifleri öne çıkaracağız. Ayrıca Çukurova ilçesinde birçok hizmet kooperatifleri, üretim kooperatifleri ile birlikte sosyal hizmetler verecek kooperatiflerde kuracağız. Çukurova ilçesinde kooperatif ve birliklerin devamlılığı ve işlevselliğinin artırılması için gerekli desteği vereceğiz” dedi.

 

BÜTÜN SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ

Kooperatiflerin bulunduğu mekanın yetersizliği, yeşil alanların katledilmesinin kontrol edilmesi ve kadının yeri ne olacak sorularına yanıt veren Öztanrıöver, Yedi kadın kooperatifinin bir araya gelerek kurduğu bu birliğin bulunduğu mekanın ihtiyaçlarını karşılayamadığının çok belirgin olduğunu, çözümü konusunda her türlü gayreti göstereceğini söyleyerek S.S. Akdeniz Kadın Kültür ve İşletme Kooperatifleri BirliğiniTürkiye’ye örnek olması için çalışacaklarını, Çukurova ilçe’nin birçok sorununu da kooperatifleşmeyle çözeceklerini belirti. Yeşili kesinlikle koruyacaklarını da sözlerine ekleyen Öztanrıöver, “Çukurova ilçesini sadece bina üreten ve bunun rantıyla zenginleşen bir ilçe olmaktan kurtaracağız. Çukurova’nın yeşili ile birlikte gelişip, büyüyecek projeler oluşturacağız. Çukurova’nın doğal zenginliklerini bozmadan insanlarla kucaklaştıracak projelerimizi yaşama sokacağız. Çukurova ilçesini önce Adana’nın vitrini, sonra Türkiye’nin örnek ilçesi yapabilmek için, kadınlara her kademede ve süreçte görevler verip, birlikte çalışacağız. Özellikle bütün süreçlerde kadınımıza eşit fırsat yaratacağız. Çünkü biz biliyoruz ki Türkiye’nin çağdaş kadınlarına eşit fırsat verdiğinizde, hayallerin gerçekleşmesi hayal olmaktan çıkar” dedi.


Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 09:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şengül Ala
Şengül Ala - 6 yıl Önce

murat bey çok değerli bir siyasetçi allah yolunu açık etsin

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz