Perincek: "ABD Ortadoğu’da oyun dışı kaldı"

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye'nin Fırat Kalkanı Operasyonu'na değinerek ABD'nin Ortadoğu'da oyunun dışında kalıp yenildiğini söyledi.

Perincek: "ABD Ortadoğu’da oyun dışı kaldı"
banner560

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Büyük Sürmeli Oteli’nde düzenlenen, 'Vatan Savaşından Milli Hükümete” partisinin 10'uncu İl genel kuruluna. Alkışlarla karşılanan Perinçek, partilileriyle tokalaşıp sohbet etti. Sloganlarla kürsüye gelen Doğu Perinçek, Fırat Kalkanı Operasyonu'nda Türkiye'nin ikinci aşamaya geçtiğini Suriye’deki PKK, YPG ve PYD kontrolündeki yerlerin alındığını söyledi. 
24 Ağustos'ta başlayan Fırat Kalkanı Operasyonu'nun normal bir operasyon olmadığını ileri süren Perinçek, sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Fırat Kalkanı Operasyonu basit bir askeri harekat değil. Türkiye kamp değiştiriyor. Bu süreç Atatürk devrimleriyle tamamlanacak. 1945'te Türkiye'ye ABD zinciri vuruldu.Atatürk'ün halkçı, bağımsız Türkiye davası yerine, 'Küçük Amerika' denilen Türkiye'yi kurmak istediler. Ama ABD Ortadoğu'da oyunun dışında kaldı, burada yenildi. İpler Türkiye, Rusya, İran, Suriye ve Irak'ın elinde. Türkiye'nin bu mücadelesi Silivri duvarlarının yıkılmasıyla başladı. Türkiye'yi bölmek isteyenler, buna karşı çıkacak komutanları zindanlara atmıştı. O duvarları yıktık, Türkiye'nin makus talihini düzeltmeye başladık. FETÖ ile kumpasları kuranlar hizaya geldi, yargıdan polisten temizlendi. PKK hendeklere gömüldü. ABD hendeklere gömüldü. Kandil'e beyaz bayrak çektirecek bir süreçteyiz. Fetullah Gülen, 2012 ve 2013'te Yüksek Askeri Şura'nın başına geçmişti, bugün FETÖ'nün ezilmesi, PKK'nın yok edilmesi çok önemli. İşte bu nedenle 'Türkiye çok önemli bir karara gidiyor' diyoruz. Türkiye, ABD ile mücadele ediyor bugün."

banner595
SELVER KAPLAN GÜVEN TAZELEDİ 
Vatan Partisi 10’ncu Genel Kuruluna tek liste halinde gidildi. Divan Başkanlığını Ali Kalan’ın yaptığı genel kurulda mevcut il başkanı Selver Kaplan, delegelerin oyunu alarak yeniden il başkanlığına seçildi. İl Başkanı Kaplan, yaptığı konuşmada tek hedeflerinin Vatan Partisini iktidar yapmak olduğunu söyledi. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580